Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Žáci základních a středních škol z Prahy 1 převzali zasloužená ocenění
8-6-2016

Žáci základních a středních škol z Prahy 1 převzali zasloužená ocenění

Dům dětí a mládeže Praha 2 zastoupený ředitelem Mgr. Jánem Rybárikem s podporou radní Městské části Praha 1 pro oblast školství Mgr. Evou Špačkovou zorganizoval slavnostní ceremoniál předávání cen vítězům obvodních kol soutěží - olympiád Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Letošní předávání žákům základních a středních škol z Prahy 1 proběhlo dne 6. června 2016 v důstojném prostředí Brožíkova sálu na Staroměstské radnici.

Samotného zahájení akce se ujali žáci ze Základní školy a Gymnázia J. Gutha - Jarkovského hudebními ukázkami z autorského muzikálu Robinson. „Soutěžilo se v mnoha oblastech, do kterých patřila například matematika, fyzika, biologie nebo informatika. Myslím, že Praha 1 může být patřičně hrdá na to, že má na svých školách tolik nadaných studentů. Dík patří samozřejmě také pedagogům, kteří své svěřence v jejich úsilí podporují,“ řekla radní Špačková.

Celkem se vyhlašovalo 12 olympiád v 36 kategoriích. Oceněno pak bylo 110 žáků. Mezi úspěšné školy patřily např. Malostranské gymnázium, Základní škola Brána jazyků nebo již zmiňovaná Základní škola a Gymnázium J. Gutha – Jarkovského.

 

FOTO (C) Městská část Praha 1