Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Jan Neruda přivítal na Petříně děti i jejich rodiče
9-6-2016

Jan Neruda přivítal na Petříně děti i jejich rodiče

Pod dohledem sochy Jana Nerudy, od jehož úmrtí uplyne 22. srpna 125 let, se v neděli odpoledne uskutečnila v krásném prostředí petřínských sadů oslava Dne dětí pod názvem „Hurá na Petřín!“, tentokrát určená celým rodinám.

„Ve středu jsme s dětmi oslavili jejich svátek na Žofíně. Tam ale většinou nemohli být rodiče, a tak jsme si řekli, že musíme něco připravit pro celé rodiny, a Petřín je pro to jako stvořený,“ vysvětlila nám radní Prahy 1 pro školství, občanskou společnost a spolky Eva Špačková.

Všichni se sešli nedaleko Mateřské školy Hellichova, kde byly start i cíl, ale také pódium pro účinkující a občerstvení. Od startu se pak vyráželo na trať tvořenou stanovišti na stráních Petřína. Těch bylo celkem devět a staraly se o ně spolky a organizace z Prahy 1. Na děti čekali alchymista, pohádkové stanoviště, včelaři, závody na koloběžkách a odstrkovadlech, skákání v pytli, chůze na chůdách, hod na cíl nebo třeba galerie umění pro děti.

„Těším se na pěkné počasí a příjemně prožité odpoledne,“ prohlásila radní Eva Špačková a vyšla s dětmi a rodinami k jednotlivým stanovištím. A byl to bohatý program, který děti i hravé dospělé čekal. A když k tomu přidáme náročný petřínský terén, je jasné, že si všichni řádně procvičili hlavičky, fyzičku i šikovné ruce. Ale určitě to stálo za to a i počasí všechny vydatně povzbuzovalo. V cíli pak byly pro úspěšné a vytrvalé účastníky připraveny pěkné ceny, včetně dárků od společnosti Mattel.

Po celou dobu navíc všem účastníkům hrál Swing band městských strážníků, tedy kapela těch, kteří se kromě pořádku v ulicích starají i o výbornou muziku během akcí (nejen) v Praze 1. 

FOTO (C) Městská část Praha 1