Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
8. ročník MDA RIDE poprvé na Václavském náměstí
9-6-2016

8. ročník MDA RIDE poprvé na Václavském náměstí

V pořadí již osmý ročník dobročinné akce MDA RIDE proběhne 18. června v 10.00 hodin na Václavském náměstí. Událost se koná pod záštitou radního Magistrátu Hl. města Prahy, pana Ing. Radka Lacka a s podporou radnice MČ Praha 1, zastoupené místostarostou, panem Richardem Burešem. Výtěžek charitativní akce spojené se Spanilou jízdou Prahou je každoročně věnován na podporu lidí se svalovou dystrofií, genetickou nemocí, proti které dosud neexistuje účinný lék. 

Celá akce je otevřená široké veřejnosti, zejména pak rodinám s dětmi a mladým lidem, které jistě potěší bezplatný vstup. Lákadlem pro příchozí bude koncert hudebních skupin Strahov a Lokomotiva v čele se zpěvákem Petrem Vondráčkem a kapela Eddie Stoilow. Moderátory celé akce budou Zdeněk Podhůrský a motospíkr Majkl Veber. Limitovanou edici designových triček „Osmany Laffita for MDA RIDE“ představí v průběhu dne známý módní návrhář Osmany Laffita. Vnuk zakladatele legendární značky Harley-Davidson, Willi G. Davidson, každoročně věnuje košili s věnováním, kterou - nejvyšší nabídce v dražbě -  předají muzikálové hvězdy Kamila Nývltová a Míša Gemrotová. 

Návštěvníci se dále budou moci u stánků sponzorů například vyfotit na motocyklu Harley-Davidson nebo si vyzkoušet jízdu na zadním kole simulátoru vynálezce Jana Koblížka. Mezi ostatními stánky sponzorů nebudou chybět zástupci firem Curaprox, L’Occitane, Illy, OTTO Bock, HairArea Blanky Haškové a další. Spanilá jízda Prahou, které se zúčastní vozy Ford Mustang Riders Clubu, veteráni, luxusní automobily a samozřejmě i motocykly odstartuje z Václavského náměstí v 13.30 hodin.  Po návratu z této tradiční vyjížďky, které se účastní i nemocné děti - bude porota složená z postižených dětí vybírat Nejkrásnější motocykl akce.

MDA RIDE z.s., založená v roce 2008, je sdružení nadšenců – motorkářů, kteří se rozhodli dlouhodobě pomáhat lidem se svalovou dystrofií. Za prvních sedm let se podařilo získat ve prospěch obou asociací sdružujících lidi postižené nevyléčitelnou svalovou dystrofií tj. Asociaci muskulárních dystrofiků v ČR (AMD) a Parent Project již 2 787 000 Kč. Přehled obdarovaných lze sledovat na webu www.mdaride.cz.

 

 

Pozvánka ke stažení ve velkém rozlišení ve formátu PDF >>> ZDE <<<