Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Starosta Oldřich Lomecký podepsal důležitou mezinárodní dohodu
12-5-2016

Starosta Oldřich Lomecký podepsal důležitou mezinárodní dohodu

Centrální historické městské části Prahy, Vídně, Bratislavy, Budapešti a Varšavy slavnostně stvrdily v hlavním městě Maďarska Memorandum o porozumění. Za Prahu 1 se významného aktu zúčastnil a dokument podepsal starosta Oldřich Lomecký.

„Memorandum o porozumění má ještě více rozvinout naši spolupráci založenou na výměně zkušeností a společném prosazování zájmů občanů v regionu i v rámci Evropy,“ vysvětlil starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký.

Spolu s ním podepsali významný mezinárodní dokument starosta Městské části Vídeň 1 Markus Figl, starosta bratislavské městské části Staré město Radoslav Števčík, Piotr Kazimierczak, starosta Centra města Varšavy, a Gábor Tamás Nagy, starosta 1. samosprávného obvodu Budapešti.

„Výměna zkušeností a společný postup se týkají mnoha oblastí – dopravy, oprav památek, školství, péče o seniory, turistiky a dalších. Společně s kolegy starosty jsme na našem setkání v budapešťském Budaváru rovněž diskutovali o aktuálních problémech celé Evropské unie a já jsem velmi rád, že ideje evropanství nejsou ani v této složité době – i díky úzké spolupráci měst a regionů z různých částí Evropy, založené na ryze praktických tématech – pouhými frázemi,“ uvedl Oldřich Lomecký a dodal, že další setkání bude příští rok hostit Praha 1. FOTO (C) Městská část Praha 1