Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Školáci ze ZŠ Brána jazyků hostí svoje francouzské přátele
17-5-2016

Školáci ze ZŠ Brána jazyků hostí svoje francouzské přátele

Týden v českých rodinách tráví žáci z Collège Claude Debussy ze Saint Germain-en-Laye nedaleko Paříže, kteří přijeli na pozvání partnerské Základní školy Brána jazyků na návštěvu Prahy 1. V úterý zavítali na Staroměstskou radnici, kde byli nejen slavnostně přijati, ale navíc si prohlédli i důstojné a krásné radniční prostory.

„Historie výměnných pobytů je v Praze 1 poměrně dlouhá a velkou zásluhu má na tom právě Základní škola Brána jazyků,“ uvedla mimo jiné při slavnostním uvítání vedoucí oddělení školství Úřadu MČ Praha 1 Michaela Vencová, která mladým lidem z obou škol připomněla velký přínos výměnných pobytů, díky kterým se seznamují s odlišnými zvyky a kulturou. Vyzdvihla rovněž jejich přínos i pro pedagogy, kteří zase poznávají rozdíly ve školských systémech. „Školství obou zemí mají často podobné problémy, které ale bývají řešeny různě,“ dodala na vysvětlenou.

České děti pojedou do Francie pro změnu v říjnu. „Jsem velmi ráda, že partnerské vztahy mezi našimi školami a jejich zahraničními protějšky jsou opravdu na vysoké úrovni a zároveň jsou velmi živé. Je to cenný vklad do česko-francouzských vztahů i do kvality života mladých lidí,“ prohlásila radní Prahy 1 pro školství Eva Špačková, jež sama dlouhá léta na Základní škole Brána jazyků učila.

Další informace naleznete na www.praha1.cz v sekci Školství a spolky 

FOTO (C) Městská část Praha 1