Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Starostové Prahy 1 a Orvieta pozdravili poutníky
13-5-2016

Starostové Prahy 1 a Orvieta pozdravili poutníky

Svátek Božího těla každoročně motivuje poutníky k tomu, aby se vydali z Prahy 1 do italského Orvieta, které je od loňského roku partnerským městem Prahy 1. Právě v něm pobýval papež Urban, když mu český kněz Petr, putující roku 1263 z Prahy do Říma, oznámil, že se stal po cestě, v italské Bolseně, svědkem eucharistického zázraku. Petrovi, který do té doby pochyboval o živém Kristu v hostii, začala prý hostie (oběť) při bohoslužbě krvácet.

Na základě této události ustanovil papež roku 1264 papežskou bulou svátek Božího Těla (Corpus Domini), který se slaví po celém světě vždy devět týdnů po velikonočních svátcích.

„Jsem velmi rád, že jsem mohl se svým kolegou, tedy starostou Orvieta Giuseppem Germanim, přivítat a pozdravit poutníky vyrážející na dlouho cestu, kterou původně prošel český kněz Petr,“ prohlásil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který poutníky na závěr jejich putování spolu s tamějším starostou přivítá i v Orvietu.

„Putování z Prahy do Orvieta je důstojnou oslavou svátku Corpus Domini a zároveň připomenutím kněze Petra, na jehož počest byla v našem městě vybudována katedrála,“ uvedl starosta Orvieta Giuseppe Germani.

FOTO (C) Městská část Praha 1