Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Karel IV. si spolu se seniory užil plavbu po Vltavě
11-5-2016

Karel IV. si spolu se seniory užil plavbu po Vltavě

Tak krásné počasí plavbu seniorů dlouho nedoprovázelo. A když k tomu přidáme nádhernou loď Bohemia Rhapsody, více než stovku výborně naladěných seniorských cestujících, skvělou hudbu, vyprávění i občerstvení, je jasné, že se plavba po Vltavě, bezplatně pořádaná Městskou částí Praha 1 ve spolupráci s Pražskou paroplavební společností, náramně vydařila.

„Jsem velmi ráda, že jsou naše plavby tak populární, protože to je odměna za naši snahu a práci a samozřejmě i radost,“ vyzdvihla hlavní hostitelka Šárka Táborská, předsedkyně Výboru pro sociální a bytovou politiku, bezdomovectví a protidrogovou problematiku, která na lodi kromě našich seniorů přivítala i zajímavé osobnosti: starostu Prahy 1 Oldřicha Lomeckého, 1. zástupce starosty Prahy 1 a pražského radního pro sociální oblast Daniela Hodka a hosta možná nečekaného, neboť se svojí družinou dorazil až z hvozdy obklopeného Karlštejna, ale velmi vítaného. 

Ano, máte pravdu: panovník, jehož sedmisté narozeniny si letos připomínáme, projevil na svůj věk neobvyklou svěžest a na palubu moderní lodi osobně dorazil. Však ho také všichni srdečně přivítali a celá loď byla náležitě slavnostně vyzdobena. „Je škoda, že se Karel IV. rozhodl už před delší dobou odejít na odpočinek, protože by se jako realistický a evropsky uvažující státník v dnešní době určitě neztratil. Naopak – Česká republika i Evropa by ho velmi potřebovaly,“ ocenil krále a císaře starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Přítomnost Karla IV. se kromě výzdoby a programu samozřejmě promítla i do občerstvení, které sice bylo ryze současné, ale perníčky zdobila podobizna nejslavnějšího českého panovníka. Hudba v podání Bonus orchestru pak byl zcela současná, pokud tedy tímto termínem označíme necelé poslední století.

„Péče, kterou Praha 1 věnuje svým seniorům, je opravdu příkladná a zaslouží si ocenění,“ zdůraznil Daniel Hodek, který od nynějška propojuje Prahu 1 s hlavním městem. A s jeho hodnocením souhlasil i český středověký vladař, který byl mile překvapen výtečnou atmosférou na lodi. Stejně jako ho zaujalo poutavé vyprávění historika doc. Petra Hlaváčka z Univerzity Karlovy o době tohoto Lucemburka.

8. června odplouvá v 10 hodin další loď se seniory z Prahy 1. Bezplatné vstupenky budou k dostání 6. června od 8 hodin ráno u slečny Markéty Hájkové, v šestém patře (dveře 605) radnice ve Vodičkově 18.

FOTO (C) Městská část Praha 1