Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Doba Karla IV. očima dětí Prahy 1
3-5-2016

Doba Karla IV. očima dětí Prahy 1

Galerie 1 nabízí v těchto dnech krásnou výstavu, v níž hlavní role hrají děti, mladí lidé a Karel IV. Výstavu výtvarných prací i výsledků projektového pátrání žáků a studentů z mateřských, základních a středních škol v Praze 1, která se koná při příležitosti 700. výročí narození Karla IV. a kterou je v Galerii 1 ve Štěpánské 47 možné zhlédnout do 14. května. Tak si pospěšte.

K postavě nejvýznamnějšího českého panovníka děti přistupovaly opravdu mnoha způsoby – ryze umělecky, ale i k jako historické osobnosti. Žáci ZŠ Vodičkova Karlovi IV. věnovali projektový den, malovali vladařovy podobizny nebo dokonce stavěli Karlův most. Akademické gymnázium Štěpánská krále a císaře zase na expozici představuje prostřednictvím velkých pláten i objektu.

Děti z MŠ Hellichova představitele rodu Lucemburků vypodobnily na portrétech, zároveň ale zachytily symboly jeho doby. A tak bychom mohli pokračovat ještě pěkně dlouho, protože Galerie 1 je opravdu plná krásných prací a využity jsou v ní skutečně všechny plochy, jež se nabízely.

Nejlepší tedy bude, když dorazíte sami a všechno si pěkně v klidu prohlédnete. Stojí to za to. Jak tvrdí děti ze ZŠ Vodičkova, Karel IV. by se divil. Možná ano, tedy určitě ano, ale to proto, že by zjistil, že ho dnešní děti i mladí lidé dobře znají. A že ho mají rádi.

„To, co je zde v Galerii 1 od žáků a studentů k vidění, je opravdu skvělé a klobouk dolů před nimi a jejich pedagogy i vedoucími kroužků. Kromě škol z Prahy 1 jsme totiž do projektu přizvali i spolky a kroužky, které od radnice získávají granty a které svými vystavenými pracemi dokazují, že finanční podpora jejich činnosti má velký význam,“ prohlásila iniciátorka výstavy a projektu, radní Prahy 1 pro školství, občanskou společnost a spolky Eva Špačková, která výstavu uvedla spolu se svým manželem a někdejším mluvčím prezidenta Václava Havla Ladislavem Špačkem.

Výstava v Galerii 1 potěší a nabízí velmi kvalitní práce. Vystavená díla, fotografie, zprávy a dokumenty jsou díky pracovitosti a preciznosti autorů navíc velmi dobrým výukovým materiálem, protože těch informací, které obsahují, je skutečně dost.

Přijďte tedy do Galerie 1: uvidíte, co naše děti dokážou a co umí. A že toho není málo.

Další informace: www.galerie1.cz  Odkaz na externí stránky
Kompletní fotogalerii z této akce si můžete prohlížet a stahovat
kliknutím na tento odkaz nebo obrázek nahoře

Doba Karla IV. očima dětí Prahy 1

Doba Karla IV. očima dětí Prahy 1

Doba Karla IV. očima dětí Prahy 1

Doba Karla IV. očima dětí Prahy 1

FOTO (C) Městská část Praha 1