Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Prahy 1, 2, 3 a 9 podepsaly memorandum o spolupráci
2-5-2016

Prahy 1, 2, 3 a 9 podepsaly memorandum o spolupráci

Městské části Praha 1, 2, 3 a 9 chtějí od nynějška úzce spolupracovat. Zavázaly se k tomu v memorandu o spolupráci, které slavnostně podepsaly na Novoměstské radnici. Chtějí tak do budoucna mimo jiné vzájemně koordinovat postup při plánování tras MHD, při jednání s vedením hlavního města o dobudování městského obchvatu a při řešení dalších dopravních problémů.

„Chceme si ale také předávat zkušenosti s provozem zón placeného stání a koordinovat například i projekty, jejichž součástí jsou výkopové práce, úpravy chodníků a povrchů komunikací,“ vysvětlil zástupce starosty Prahy 1 Richard Bureš, který memorandum za první městskou část podepsal. Jeho partnery byli zástupce starostky Prahy 2 Jan Korseska, zástupkyně starostky MČ Praha 3 Lucie Vítkovská a radní Prahy 9 Tomáš Holeček.

Podle Richarda Bureše se městské části potýkají s obdobnými problémy v dopravě, stavební činnosti, MHD i v jiných oblastech. „Většinou jde o témata vyžadující spolupráci a jednání s Magistrátem hlavního města Prahy, a tak jsou koordinace a výměna informací a zkušeností velmi důležité. Proto jsme podepsali memorandum o spolupráci, které povede ke sladění našich střednědobých a dlouhodobých plánů,“ doplnil Richard Bureš.

Vyzdvihl také koordinaci a spolupráci v zavádění moderních technologií v oblastech, jako jsou odpadové hospodaření, parkování, elektromobilita a další. Podle něj je postupné zavádění tzv. chytrých technologií přínosné z ekonomických důvodů a hlavně proto, že zkvalitňují náš každodenní život. 

„Nechceme zavádět moderní technologie jen proto, že jsou ´in´, ale proto, že skutečně zlepšují život lidí a ulehčují každodenní činnost tam, kde to technologie dovolí. Právě z tohoto důvodu jsme v Praze 1 odstartovali projekt Chytrá jednička,“ popsal Richard Bureš.

Jako příklad uvedl na internet napojené odpadkové koše Bigbelly, jež byly před necelým rokem nainstalovány na některých místech Prahy 1 a které výrazným způsobem napomohly ke zlepšení čistoty ve svém okolí. „Chceme jejich počet dále rozšiřovat. Vytipovali jsme pro tento účel Smetanovo nábřeží, Rytířskou, Perlovu, Národní a Karlovu ulici, ve kterých je sice klasických košů dost, ale velkému náporu nestačí,“ uvedl zástupce starosty Městské části Praha 1 Richard Bureš.

Další součástí projektu je plánované zavedení monitoringu obsazenosti parkovacích míst a informačních tabulí pro řidiče. „Zkušenosti z evropských měst i z Prahy dokazují, že třicet procent dopravního provozu tvoří v mnoha místech automobily, jejichž řidiči hledají parkovací místo,“ prohlásil Richard Bureš a jako příklad z Prahy 1 uvedl ulice Národní, Perlovu, Rytířskou a Skořepku – slepý okruh, do kterého osmdesát procent řidičů vjíždí s cílem zaparkovat a šedesát procent po několika ´kolečkách´ opět odjíždí pryč. 

„Věřím, že Chytrá jednička je příkladem projektu, který může být zajímavý i pro jiné městské části a který se může stát ukázkou konkrétního naplňování memoranda o spolupráci,“ uzavřel zástupce starosty Prahy 1 Richard Bureš.

Další informace naleznete http://www.praha1.cz/cps/doprava-parkovani-uklid.html
Kompletní fotogalerii z této akce si můžete prohlížet a stahovat
kliknutím na tento odkaz nebo obrázek nahoře

Prahy 1, 2, 3 a 9 podepsaly memorandum o spolupráci

Prahy 1, 2, 3 a 9 podepsaly memorandum o spolupráci

Prahy 1, 2, 3 a 9 podepsaly memorandum o spolupráci

Prahy 1, 2, 3 a 9 podepsaly memorandum o spolupráci

FOTO (C) Městská část Praha 1