Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Praha 1 má nejkrásnější čarodějnice
30-4-2016

Praha 1 má nejkrásnější čarodějnice

Zástupy čarodějnic, divoženek, poběhlic, jedubab, bosorek a dalších ženštin pochybného původu, vzezření, bydliště i názorů na svět a život proudily v sobotu večer od Malostranského náměstí na Kampu, kde v parku – na hranici připravené počestným občanstvem – vzaly jejich životy zasvé. A to i přesto, že tváře jejich byly přes vlivy duší zkažených půvabné až krásné. Však na nich měšťané mnozí mohli oči nechat.

„Je mnoho povinností, které starosta musí pro blaho občanů vykonat, a jsou i takové, u kterých jsem na rozpacích. A mezi ně patří zažehnutí hranice, na níž pak skončí čarodějnice z Malé Strany a okolí, jež – jak se můžeme všichni přesvědčit – jsou z celé Prahy nejkrásnější,“ svěřil se starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

A výjimečnost těchto žen mravů uvolněných není jedinou věcí, která poslední dubnový den láká na Kampu místní i přespolní. Díky řadě dobrovolníků a nadšenců ze Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan, z Městské části Praha 1, Městské policie, ze Sdružení výtvarníků Karlova mostu a Sboru dobrovolných hasičů, kterým patří velké poděkování, mají Malostranské čarodějnice tradičně neopakovatelnou atmosféru a nabízejí i pěkný doprovodný program pro děti a dospělé. 

Děti si třeba letos mohly poslechnout pohádky, svézt se na minikolotoči, vyzkoušet si stylovou historickou střelnici a absolvovat i další pěkná zastavení. Díky dobrovolným hasičům a strážníkům měli návštěvníci pocit, že jsou na chatě, chalupě nebo aspoň na kraji Prahy či na venkově v přírodě. Kde jinde v centru si totiž můžete opéct špekáčky než na Kampě? A kde jinde vám k tomu hasiči rozdělají v parku ohně než právě na Kampě? 

Hasiči, přesněji členové Sboru dobrovolných hasičů Praha 1, nejenže rozdělali příjemné táboráky na opékání buřtů, ale spolu s městskými strážníky za symbolické ceny či ryze dobrovolné příspěvky nabízeli příjemné a originální občerstvení – hasiči v polní kuchyni ohřáté buřty, čaj dětský i hasičský nebo chleby se sádlem a cibulkou; strážníci pak mimo jiné špekáčky i s napichováky na opékání.

Děkujeme všem pořadatelům za pěkné Malostranské čarodějnice a těšíme se na ty příští.  
Kompletní fotogalerii z této akce si můžete prohlížet a stahovat
kliknutím na tento odkaz nebo obrázek nahoře

Praha 1 má nejkrásnější čarodějnice

Praha 1 má nejkrásnější čarodějnice

Praha 1 má nejkrásnější čarodějnice

Praha 1 má nejkrásnější čarodějnice

Praha 1 má nejkrásnější čarodějnice

FOTO (C) Městská část Praha 1