Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Když se ZAHAJOVÁK vysloví francouzsky
20-4-2016

Když se ZAHAJOVÁK vysloví francouzsky

Krásné (chtělo by se říci až francouzské) počasí vládlo středečnímu pétanqueovému turnaji seniorů v parku Lannova, kterého se zúčastnilo úctyhodných jedenačtyřicet milovníků tohoto sportu. Z toho bylo třiadvacet z Prahy 1, ostatní pak přijeli z Prahy 6, 8, 13, 17, z Lysolají a Únětic. Jednalo se o první ročník turnaje, který si dal za cíl zahájit jarní část sezony. Odtud i jeho název: Zahajovák.

„Pétanque je v Praze 1 už pevně zakořeněným fenoménem, a tak se vůbec nedivím, že byla tak hojná účast, a jsem velmi rád, že jsme mohli přivítat i sportovce z ostatních částí hlavního města,“ prohlásil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

První jarní turnaj měl nejen skvělou úroveň, ale i jedinečnou organizaci: všichni účastníci totiž tentokrát dorazili jako jednotlivci a teprve až na místě byli nalosováni do jednotlivých týmů. „Chtěli jsme dát dohromady lidi, kteří by se jinak v jednom týmu nesešli, a propojit tak jindy soupeřící mužstva,“ vysvětlil skvělý nápad hlavní organizátor Petr Fuksa z občanského sdružení Pétanque pro vás.

„Praha 1 je průkopníkem seniorského pétanque, a tak samozřejmě vítám i to, že jsme u nás uspořádali tento první turnaj s namíchanými mužstvy,“ ocenil starosta Oldřich Lomecký.

Zahajovák byl samostatným turnajem a prvním ostrým kláním sezony, která vyvrcholí během několika srpnových nedělí třetím ročníkem Ligy pétanque pro seniory v parku Lannova a následným závěrečným turnajem Pétanque pro Prahu na Střeleckém ostrově, který se uskuteční v neděli 18. září.

Kdo by si myslel, že při zahájení sezony byly vidět nějaké rozpačité známky nerozehranosti, velmi by se mýlil. Na jedenácti hřištích probíhala velmi napínavá a kvalitní utkání. „První tři nejlepší týmy obdržely poháry, nejlepší pak navíc pohár putovní, dále diplomy a výborné koláčky od sester boromejek z Nemocnice pod Petřínem,“ popsala ředitelka spolupořádajícího Střediska sociálních služeb Praha 1 Helena Čelišová.  

Podrobnosti a další informace naleznete na www.petanque-pro-vas.com, www.lpps.cz a www.socialnisluzby-praha1.cz  Odkaz na externí stránky


Kompletní fotogalerii z této akce si můžete prohlížet a stahovat
kliknutím na tento odkaz nebo obrázek nahoře

Když se ZAHAJOVÁK vysloví francouzsky

Když se ZAHAJOVÁK vysloví francouzsky

Když se ZAHAJOVÁK vysloví francouzsky

Když se ZAHAJOVÁK vysloví francouzsky

FOTO (C) Městská část Praha 1