Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Mít otevřeno – a nejen dnes
10-4-2016

Mít otevřeno – a nejen dnes

Divadlo ABC nabídlo v neděli odpoledne jedinečný zážitek – veřejné komponované vystoupení Studia Oáza s názvem „Dnes otevřeno“. Studio Oáza je kulturním centrem pro lidi s mentálním postižením, které dlouhodobě podporuje kromě jiných i Městská část Praha 1.

„Studio Oáza odvádí dlouhá léta neokázalou, ale o to poctivější a přínosnější práci, která dává smysl životům obrovského množství lidí. S handicapem i bez. Velmi rádi proto jeho činnost podporujeme a vřele to doporučujeme i ostatním lidem, stejně jako jim doporučujeme, aby si nenechali ujít veřejné prezentace Oázy,“ prohlásil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. 

Mezi těmi, kteří si komponované představení se zpěvem, tancem, hudbou i baletem nenechali ujít, byla i radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Eva Špačková.

Studio Oáza je neziskovou organizací nabízející kulturní, vzdělávací a umělecké aktivity pro lidi s mentálním postižením. Její hlavní náplní je organizování pravidelných kroužků zájmové umělecké činnosti a dalších akcí přispívajících k integraci lidí s mentálním handicapem a k jejich zapojení do společenského života.

Studio zahájilo svoji činnost v roce 1992 a v současné době se do jeho činnosti zapojuje úctyhodných sedmdesát lidí s mentálním postižením, kteří pracují v sedmnácti kroužcích.  Kroužky probíhají každý všední den odpoledne a večer a vedou je speciální pedagogové i profesionální umělci jako například herečka Kateřina Tichá a tanečnice Helena Bartlová.

Lidé ze Studia Oáza prezentují výsledky své práce na veřejných vystoupeních a výstavách. Velmi úspěšná byla baletní vystoupení „Kavárna“ a „Lásky Edith Piaf“, divadelní adaptace „Staré pověsti české“ nebo detektivka „Deset malých černoušků“.

Studio Oáza se postupem času stalo centrem jak pro lidi s handicapem, tak i pro řadu lidí, kteří jim pomáhají nebo chtějí pomáhat. Významný je zájem a pomoc mladých lidí – studentů, kteří se v Oáze mnohdy poprvé setkávají s mentálně postiženými a získávají z kontaktu s nimi nový rozměr svého života.

Studio Oáza je nevýdělečná organizace, která potřebuje finanční pomoc dobrých lidí a která bude vděčná i za váš příspěvek. Přispějte na č. ú. 1925498319/0800 (Česká spořitelna), ať mohou mít v Oáze otevřeno – a pořádně dlouho.

Více informací naleznete na www.studio-oaza.org  Odkaz na externí stránky
Kompletní fotogalerii z této akce si můžete prohlížet a stahovat
kliknutím na tento odkaz nebo obrázek nahoře

Mít otevřeno – a nejen dnes

Mít otevřeno – a nejen dnes

Mít otevřeno – a nejen dnes

Mít otevřeno – a nejen dnes

FOTO (C) Městská část Praha 1