Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Mateřské školy přivítaly nové předškoláky
7-4-2016

Mateřské školy přivítaly nové předškoláky

Šestý a sedmý dubnový den byly v kalendářích mnoha rodin už dlouho dopředu pečlivě zakroužkované. A aby také ne, když se v sedmi mateřských školách zřizovaných Městskou částí Praha 1 konaly zápisy a v ulicích bylo během celého odpoledne možné potkávat maminky či celé rodiny se svátečně oblečenými dětmi, spěchající do některé z našich krásných mateřinek.

Zatímco maminky a tatínkové, někdy i ve společnosti prarodičů, většinou čekali s rodnými listy svých dětí před ředitelnou, až na ně přijde řada, jejich ratolesti objevily spoustu úžasných hraček a hlavně nové kamarády. Hned si zvídavě prohlížely nové prostředí, zapojily se do hry s paní učitelkou a rodiče si tak mohli v klidu projít všechny prostory školky. 

„O zápis do našich mateřských škol byl jako každoročně velký zájem, který nás těší a který dokládá kvalitní práci učitelek a ostatních pracovnic,“ vyzdvihla radní pro školství a občanskou společnost Prahy 1 Eva Špačková, která se během obou dní přišla na zápisy podívat.

Ocenila také, že některé mateřské školy uspořádaly v rámci zápisů i dny otevřených dveří, takže doslova nic nezůstalo neprozkoumáno: sociální zařízení, zahrady i hřiště. „Na všechny dotazy týkající se převážně denního režimu dětí ochotně odpovídaly paní učitelky, paní ředitelky i ostatní pracovnice školek,“ konstatovala spokojeně paní radní, která využila svých návštěv k rozhovorům s rodiči mimo jiné o důvodech výběru dané mateřské školy nebo k tomu, aby jim poradila. 

„Oproti minulému roku dorazilo k zápisům více dětí a ve všech mateřinkách, kde jsem byla, zájem převyšoval nabídku. Všude jsem ale byla ujištěna, že zájemci z Prahy 1 budou všichni uspokojeni,“ prohlásila Eva Špačková, která si během zápisů nenechala ujít ani výstavy zdařilých obrázků a výrobků dětí, nebo dokonce, v případě projektu Cesta Karla IV., i rodičů. 

Popřejme tedy dětem, maminkám, tatínkům i té starší generaci, ať jsou s našimi školkami spokojení a ať se v nich těm nejmenším líbí. Na shledanou po prázdninách!
Kompletní fotogalerii z této akce si můžete prohlížet a stahovat
kliknutím na tento odkaz nebo obrázek nahoře

Mateřské školy přivítaly nové předškoláky

Mateřské školy přivítaly nové předškoláky

Mateřské školy přivítaly nové předškoláky

Mateřské školy přivítaly nové předškoláky

FOTO (C) Městská část Praha 1