Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
ARTROK v truhle
6-4-2016

ARTROK v truhle

Galerii 1 obsadil ARTROK. Ne, to není špatný přepis názvu progresivního rocku s počátky na konci šedesátých let minulého století, ale první část názvu výstavy uměleckých děl žáků, studentů a absolventů ZŠ a Gymnázia Jiřího Gutha-Jarkovského, která se jmenuje „ARTROK v truhle“ a kterou můžete v Galerii 1 ve Štěpánské 47 zhlédnout do 27. dubna. Tak neváhejte a přijďte – stojí to za to, stejně jako vernisáž, jež proběhla ve středu v podvečer.  

„Galerie 1 nechce konkurovat velkým komerčním galeriím, ale chce poskytovat svůj prostor kromě jiných právě školám – žákům, studentům a jejich tvorbě. Jsem proto velmi rád, že v ní můžeme hostit krásná – a to slovo ´krásná´ bych zdůraznil – díla mladých tvůrců ze ZŠ a Gymnázia Jiřího Gutha-Jarkovského,“ prohlásil při vernisáži starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který je v Galerii 1 tradičním hostitelem.

Vydařená expozice nabízí obrazy a fotografie a obsahuje i několik tematických celků jako například akční malbu a experimentální techniky, přírodu jako nekonečný zdroj inspirace, variace na téma zátiší anebo ukázky z projektu „Guth je gut“, které upoutaly velkou pozornost, zejména pak komiks Guth od studenta kvinty Davida Sebíně.

Slavnostní vernisáže se zúčastnila i ředitelka školy Jitka Kendíková, která s úsměvem vzpomněla na svůj dětský výtvarný úspěch v soutěži Děti, mír a umění. „Obdivuji práce dětí a studentů. Jsou to opravdu skvosty a my máme být na co hrdí,“ ocenila Jitka Kendíková vystavená díla a dodala také, že je velmi ráda, že se výstavy i vernisáže zúčastnila řada absolventů školy. „Doufám, že jsme tímto založili pěknou tradici,“ konstatovala ředitelka ZŠ a Gymnázia Jiřího Gutha-Jarkovského.

Další informace: www.galerie1.cz  Odkaz na externí stránky  a www.truhla.cz  Odkaz na externí stránky
Kompletní fotogalerii z této akce si můžete prohlížet a stahovat
kliknutím na tento odkaz nebo obrázek nahoře

ARTROK v truhle

ARTROK v truhle

ARTROK v truhle

ARTROK v truhle

FOTO (C) Městská část Praha 1