Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Sousedé z Kozího plácku oslavili příchod jara
31-3-2016

Sousedé z Kozího plácku oslavili příchod jara

Příchod jara se rozhodli oslavit obyvatelé z okolí Kozího náměstí v úterý 22. března, tedy dva dny po příchodu astronomického jara. Uskutečnilo se zde první sousedsko-přátelské setkání, které uspořádali místní obyvatelé za podpory MČ Prahy 1. O zábavu, dobré jídlo a krásnou květinou výzdobu zde nebyla nouze a akce tak přilákala mnoho příznivců včetně těch nejmenších. Ti se mohli věnovat různým aktivitám, jako například zdobení perníčků či malování vajíček. O hudební doprovod se postarala kapela Chameleon Groove.

 „Jsem velice ráda, že se takovýto typ akcí na území Prahy 1 pořádá a že se těší vždy tak velkému zájmu ze strany obyvatel Prahy 1. Cílem těchto happeningů je především vytvořit přátelskou komunitu lidí, kteří mají k danému místu nějaký vztah a mají ho rádi. Pevně doufám, že se akce všem přítomným líbila a že se stane tradicí tohoto místa,“ říká Eva Špačková, radní pro školství a občanskou společnost.