Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Ukázková hodina pro ředitelky a učitelky mateřských škol Prahy 1
29-3-2016

Ukázková hodina pro ředitelky a učitelky mateřských škol Prahy 1

Ve středu 16. března se odehrálo něco nezvyklého ve třídě 1. B v ZŠ Brána jazyků v budově ve Vojtěšské ulici. Na pozvání radní pro školství Evy Špačkové se sešly zájemkyně z našich mateřských škol, aby se podívaly, jak se učí matematika metodou prof. Hejného v prvním ročníku. Ale jaké bylo jejich překvapení, když je třídní učitelka Ilona Dufková spolu se svými žáky nenechala jen sedět a přihlížet, ale děti je vtáhly do děje. Paní ředitelky i učitelky si mohly vybrat jedno ze čtyř stanovišť a přidat se tak ke skupinkám, ve kterých žáci pracovali podle pokynů, které obdrželi na pracovním listu. Sčítali a odčítali pomocí krokování, stavěli bludiště ze dřívek, podle návodu stavěli „domy“ z kostek. A to vše hrou. Jednotlivá prostředí byla motivována Afrikou, na kterou si třída hraje a po které cestuje už od prvního školního dne.

V hodině byla využita i práce s interaktivní tabulí. Učitelka seznámila hosty i s učebnicí, podle které se učí. Na závěr žáci zhodnotili své výsledky a vyzdvihli, co se jim v hodině nejvíce líbilo.

Hosté ze školek pochválili děti za jejich pokroky, které udělaly za tu krátkou dobu, co opustily školky, za jejich soustředění při plnění všech úkolů v hodině a hlavně za vzájemnou spolupráci ve skupinkách. Poděkování se dočkala i paní učitelka Dufková za inspiraci i nápady, které mohou být využity ve školkách při práci s předškoláky.