Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Žáci z Ebernu obdivovali krásy Prahy 1
18-3-2016

Žáci z Ebernu obdivovali krásy Prahy 1

Na pětidenním výměnném pobytu v Praze 1 byli v tomto týdnu žáci z gymnázia v bavorském Ebernu. V rámci partnerského výměnného projektu se ZŠ Brána jazyků ve Vojtěšské ulici byli žáci ubytováni v českých rodinách a poznávali krásy našeho hlavního města. Pražský hrad, Vyšehrad, metro, čisté ulice a krásné historické domy, ale i pivovar U Fleků, to byly nejčastější odpovědi německých studentů na otázku, co se jim v Praze líbilo. Ptala se radní pro oblast školství Eva Špačková, která delegaci 25 studentů a 4 pedagogů přivítala v prostorách radnice.

„Výměnné jazykové pobyty patří mezi nejcennější zkušenosti, kterých mohou děti ve školním věku nabývat. Jsem velmi ráda, že naše ZŠ Brána jazyků nabízí studentům všech evropských jazyků možnost se těchto výměn účastnit,“ uvedla paní radní a rovněž připomněla, že město Ebern se nachází v Bavorsku pouhých 30 kilometrů od partnerského města Prahy 1 Bambergu. 

„Děkujeme ZŠ Brána jazyků a městské části Praha 1 za to, že svou podporou umožňují dětem poznat nová místa, nové sousedy, nové kamarády,“ pochválila výměnný projekt Sonja Schwank, jedna ze dvou německých učitelů, kteří s žáky do Prahy 1 přijeli. Jistě lze toto poděkování rozšířit i pro ni a jejího kolegu Karstena Mayera, jakož i na učitelky němčiny z Brány jazyků Kateřinu Wolfovou a Janu Macháčkovou, které se staraly o zajištění celotýdenního programu.

V pátek 18. 3. se žáci vrátili zpět do Ebernu, ovšem po jejich českých protějšcích se jim dlouho stýskat nemusí: žáci z Brány jazyků pojedou do Německa již v prvním dubnovém týdnu.

1
2
3
4
5
6
7
8