Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Školy využívají jarní prázdniny k opravám
4-3-2016

Školy využívají jarní prázdniny k opravám

Ani během jarních prázdnin nezejí naše školní budovy prázdnotou. Školy využívají volna k opravám a novým investicím, jak se ostatně na vlastní oči přesvědčila také radní pro školství Eva Špačková (ODS). Ta během své návštěvy v ZŠ Brána jazyků za doprovodu ředitele školy Mgr. Petra Tlustého osobně zkontrolovala všechny realizované opravy. A na jaké změny se mohou žáci po prázdninách těšit?

V budově Vojtěšská došlo v učebnách 1. a 2. tříd (celkem 6 učeben) k „revitalizaci“ interaktivních tabulí v celkové částce cca 780 000,- Kč. Žáci tak mohou nově využívat tabule s nastavitelnou výškou a také nové dataprojektory.

V budově na Uhelném trhu pak byly vyměněny 4 nejstarší tabule a instalována jedna kompletně nová v učebně, kde ještě chyběla.
Úprav se dočkala také učebna výtvarné výchovy. Zde byl rozšířen pracovní prostor u umyvadel, stávající umyvadla byla vyměněna za nová a došlo také k celkovému přizpůsobení umístění tak, aby více vyhovovalo výtvarným činnostem žáků. Tyto opravy vyšly školu na cca 70 000,- Kč.