Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Dětské prázdninové radovánky
3-3-2016

Dětské prázdninové radovánky

Jarní prázdniny jsou v plném proudu a většina školních dětí je tráví se svými rodiči na horách. Pro ty nejmenší, které musely zůstat o prázdninách v Praze, připravila nadace Pražské děti ve spolupráci s Městskou částí Praha 1 již tradičně zábavnou akci s názvem „Dětské prázdninové radovánky“. Zúčastnily se jí děti z mateřských škol Masná, Revoluční a Národní.

Akce se uskutečnila ve středu 2. 3 v dopoledních hodinách v parčíku za Staroměstskou radnicí a děti zde mohly navštívit hned několik stanovišť. Prvním z nich byl „Trdelníkov“, kde se dozvěděly něco o výrobě tolik populárního trdelníku. Zkusily si přípravu i výrobu a hotový trdelník si pak mohly odnést s sebou zpět do školky. Dalším stanovištěm bylo vystoupení kouzelníka Grina, který na terase přilehlé restaurace zasvětil děti do tajů čar a kouzel. Malí účastníci se pak už celí promrzlí běželi ohřát do restaurace, kde se mohli posilnit hrnkem dobrého čaje a za pomoci trenažéru a velkoplošné obrazovky vyzkoušet skoky na lyžích jako by byli skutečnými sportovci.

Této akce jsem se zúčastnila letos poprvé a byla jsem velice mile překvapena, s jakým nadšením předškoláci absolvovali všechny připravené aktivity a jak si celé dopoledne užili,“ říká radní pro školství Eva Špačková.