Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Malostranská beseda nabídne dětem multimediální projekt Trnkova Zahrada 2
1-3-2016

Malostranská beseda nabídne dětem multimediální projekt Trnkova Zahrada 2

Galerii Malostranská beseda na Malostranském náměstí byl zahájen multimediální projekt Trnkova Zahrada 2, jehož autory jsou výtvarníci Jan a Matyáš Trnkovi. Jeho cílem je oživit jednu z nejznámějších dětských knih Jiřího Trnky a zároveň přinést dětem alternativní možnost rozvíjení jejich fantazie a formování vkusu zábavnou formou.

Zahrada 2 bude veřejnosti přístupna v podkrovních prostorách Galerie Malostranské besedy denně od 10 do 18 hodin v období až do 15. května. Je určena pro děti od 4 do 13 let, rodiny, školy a školky.

Výstava klade důraz na interaktivitu, atraktivitu a akci s řadou animací a zvukových efektů. Oproti původní verzi představené loni v Plzni a posléze v Písku autoři Zahradu vylepšili a rozšířili, takže Malostranská beseda nabízí tři nové originální atrakce.

Zahrada 2 kombinuje audiovizuální materiály vycházející z ilustrací Jiřího Trnky spolu s mnoha rekvizitami, scénografií a fyzickými atrakcemi. Je rozprostřena do několika zastavení, ke kterým se vždy vážou hlavní hrdinové a dějové linie knihy. Děti se tak mohou těšit na hravý kočkodrom, snový trpaskop, divadelní slonograf, hudební štěkafon, vzdělávací velrybárium či nově digitální pískoviště, prstochod a trpaslíkovu fotobudku. Bude to pro ně vizuální i poučný zážitek.