Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Základní školy v Praze 1 přijmou 396 prvňáčků
23-2-2016

Základní školy v Praze 1 přijmou 396 prvňáčků

V polovině ledna začaly v České republice zápisy do prvních tříd základních škol a nejinak tomu bylo i v Praze 1. Stejně jako uplynulé roky, i tento rok dlouhé zástupy budoucích prvňáčků s rodiči potvrdily, že o základní školy na území Městské části Praha 1 je veliký zájem.

 V příštím školním roce by mělo nastoupit v Praze 1 do prvních tříd 396 dětí do celkem 15 tříd. Přičemž průměrná naplněnost třídy bude 26 žáků. K tomu budou otevřeny ještě 3 třídy přípravné. Počet odkladů je v tomto roce 35, což je o 45% méně než ve školním roce 2015/2016. „Velký zájem ze strany rodičů o umístění dětí do škol právě v Praze 1 svědčí o kvalitě našich škol a vzdělání v nich poskytovaných. Tento trend se budeme snažit nejen udržet, ale ještě vylepšit,“ říká radní pro školství a občanskou společnost Eva Špačková.

Základní školy v Praze 1 se také snaží o to, aby zápisy do prvních tříd nebyly jen pouhou „úředničinou“, ale staly se pro děti také pěkným zážitkem. Například v základní škole Brána jazyků si pro své nové spolužáky připravují každoročně program žáci pátých tříd. Letošní rok byl ve znamení indiánů. Budoucí prvňáčci si tak mohli vyzkoušet určování barev nebo počítání, prošly ale také hmatovou zkouškou či zkouškou odvahy.


Základní školy v Praze 1 přijmou 396 prvňáčků

Základní školy v Praze 1 přijmou 396 prvňáčků