Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Praha 1 má nové hokejisty i krasobruslaře
19-2-2016

Praha 1 má nové hokejisty i krasobruslaře

Úctyhodných čtyřiapadesát diplomů podepsali radní Prahy 1 Eva Špačková a legendární hokejista a vítěz naganské olympiády Josef Beránek. A přestože jim to dalo zabrat, určitě nelitovali, protože účastníci bezplatného hokejového kurzu, uspořádaného za podpory radnice spolkem Sport4active, si diplom spolu s dárkem od radnice určitě zasloužili. 

„Byla jsem tu na začátku a musím říct, že některé děti teď na konci kurzu ani nepoznávám, jak se zlepšily,“ ocenila členka Rady MČ Praha 1 Eva Špačková pokroky malých bruslařů, které udělaly radost dětem samotným, rodičům i všem, kteří se o kurz starali.

K jejím slovům se připojil i bývalý slavný hokejista a patron bruslařského kurzu Josef Beránek. „I ti nejmenší už zvládnou slalom. Sice třeba ne úplně nejrychleji a někteří ještě ne úplně nejjistěji, ale zvládnou. A to na začátku kurzu stála většina dětí na bruslích úplně poprvé. Klobouk dolů,“ vyslovil slova chvály muž, který rozdával radost z hokeje i v jeho zámořské kolébce.

Spolek Sport4active, který se za podpory radnice věnuje sportování dětí z naší městské části po celý rok, přidal s nástupem zimy ke svým jarním a letním fotbalovým a basketbalovým tréninkům také hokej. Kontinuální speciální hokejový kurz, který definitivně skončí příští pátek, vedli profesionální trenéři na čele s Josefem Beránkem, který se po dlouhých letech aktivní činnosti nyní věnuje trenérské práci.

Kurz sice končí, ale bruslení na Františku ještě ne. Od pondělí do neděle je tamější zrekonstruovaný areál přístupný všem milovníkům bruslení a další bývalý skvělý hokejista a reprezentant Tomáš Jelínek, který se tam o vše stará, má pro zájemce připravenou půjčovnu bruslí, nabízí také jejich broušení a těm roztržitým i tkaničky.

„Přijďte si zabruslit. Bruslí se za každého počasí – letošní ´zimě´ navzdory,“ pozvala předškoláky, školáky i dospěláky Eva Špačková a dodala „žhavou novinku“: „S provozovatelem se nám podařilo dojednat, že v době jarních prázdnin, od 29. února do 6. března, mohou děti z Prahy 1 i s rodiči bruslit v dopoledních hodinách na Františku zdarma.“

Tak se těšíme se na shledanou.

Další informace: www.hristenafrantisku.cz/brusleni.php  Odkaz na externí stránky  a www.sport4active.cz  Odkaz na externí stránky
Kompletní fotogalerii ze zakončení dětského hokejového kurzu na hřišti Na Františku
si můžete také prohlížet a stahovat ZDE nebo kliknutím na obrázek nahoře

Praha 1 má nové hokejisty i krasobruslaře

Praha 1 má nové hokejisty i krasobruslaře

Praha 1 má nové hokejisty i krasobruslaře

Praha 1 má nové hokejisty i krasobruslaře

FOTO (C) Městská část Praha 1