Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Curieovku čeká velká změna
20-1-2016

Curieovku čeká velká změna

Sedm nových světlých učeben, tři kabinety pro vyučující a moderní sociální zařízení – to vše by mělo do konce tohoto roku vzniknout na tisícovce čtverečních metrů půdního prostoru v budově ZŠ nám. Curieových. Než k tomu ale dojde, stojí před všemi – radnicí, základní školou a stavebními odborníky – velký kus náročné práce.

„Poslední lednovou středu chceme vyhlásit výběrové řízení na dodávku stavebních prací a kompletního vybavení a pak už budeme vázáni zákonnými lhůtami. Vzhledem k finanční náročnosti celého projektu je samozřejmě základní podmínkou to, že zastupitelé naší městské části na konci ledna schválí návrh rozpočtu,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Celý projekt řídí investiční odbor radnice pod vedením Jakuba Dvořáka. „V ideálním případě začnou stavební práce v červnu. Hotovo a pro děti vše připraveno by pak mělo být do konce roku 2016,“ popsal vedoucí investičního odboru.

Ten od počátku vše koordinuje s radní pro školství a občanskou společnost Prahy 1 Evou Špačkovou a ředitelkou ZŠ nám. Curieových Terezou Martínkovou. „To nám zajistí, že výsledek bude plně odpovídat potřebám dětí i pedagogických pracovníků,“ vysvětlila Eva Špačková.

Na stavbaře čeká mimo jiné kompletní vybourání obrovského půdního prostoru včetně střechy, která bude v nové podobě opravdu velmi kvalitně zaizolována. Nelehkou statickou úpravou projde krov. „Bude to velmi náročné, například střecha bude kompletně přestavěna, a tak počítáme s náklady zhruba ve výši 59 milionů korun. Nebude to tedy nic laciného, ale je to efektivní investice do vzdělání našich dětí a do budoucnosti naší městské části,“ doplnil Oldřich Lomecký.

„Finančně nákladné opravě střechy, která je poškozená a materiálově nevyhovující, bychom se stejně nevyhnuli, a tak je jen dobře, že bude vše provedeno najednou a že zde vznikne opravdu velký a krásný prostor pro výuku,“ dodala na vysvětlenou Eva Špačková.

Základní školu nám. Curieových čeká v průběhu stavby organizačně náročné období. Po jeho skončení to ale bude opravdu stát za to a děti i vyučující se mají na co těšit. Však také paní ředitelka Tereza Martínková byla po skončení kontrolní obhlídky místa budoucí stavby ráda, že může rodiče i své kolegy ujistit, že už se to blíží…
Curieovku čeká velká změna

Curieovku čeká velká změna

Curieovku čeká velká změna

Curieovku čeká velká změna

FOTO (C) Městská část Praha 1

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25