Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Zápisy do základních škol odstartovaly
18-1-2016

Zápisy do základních škol odstartovaly

Zápisy do základních škol začaly

Indiáni a indiánská stezka čekali na budoucí prvňáčky ve Vojtěšské ulici, kde sídlí jedna z budov ZŠ Brána jazyků s rozšířenou výukou matematiky. Zápis tam totiž už dlouhá léta není nějakou „úředničinou“. Každoročně se o to starají děti z pátých tříd, pro které je tak, stejně jako pro příchozí děti, zápis velkým zážitkem, na který se dlouho připravují. Na zápisy se ale pečlivě připravují ve všech školách zřizovaných Prahou 1.

„Chceme, aby zápis do první třídy byl pro děti skutečně pěkným zážitkem, a ne nějakým stresem,“ vysvětlila radní pro školství a občanskou společnost Městské části Praha 1 Eva Špačková. Ta se přišla na zápis ve Vojtěšské ulici podívat a navštíví průběžně i další školy, aby se seznámila s budoucími prvňáčky i jejich rodiči a aby jim také zodpověděla případné dotazy.

Děti z pátých tříd ZŠ Brána jazyků si každý rok pro své budoucí „kolegy“ vymyslí něco nového. Tentokrát se změnily v nefalšovaný indiánský kmen a provedly malé děti dobrodružnou a poučnou indiánskou stezkou. Ty si tak mohly vyzkoušet hádání barev, počítání či vlastnoruční podpis, prošly ale také hmatovou zkouškou i zkouškou odvahy.

A co na děti v ZŠ Brána jazyků od září v prvních třídách čeká? „V novém školním roce chceme otevřít tři první jazykové třídy a v budově na Uhelném trhu pak také první matematickou třídu,“ odpověděla zástupkyně ředitele školy Renata Nechanická. Zápis do matematické třídy proto pro změnu probíhal na Uhelném trhu a zaměření prvního ročníku také odpovídaly připravené soutěže a hry.

„Zápisy se ale rozbíhají na všech našich základních školách, které se na budoucí prvňáčky moc těší. Na všech také platí, že přednost mají děti z Prahy 1, a to v první řadě ty z nejbližšího okolí, tedy z takzvané spádové oblasti, pak ostatní děti z naší městské části a po nich pak děti z celé Prahy i okolí,“ popsala radní Eva Špačková.

Více informací naleznete na www.praha1.cz a na webech jednotlivých škol
Zápisy do základních škol začaly

Zápisy do základních škol začaly

Zápisy do základních škol začaly

Zápisy do základních škol začaly

Zápisy do základních škol začaly

FOTO (C) MČ Praha 1

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30