Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Pomoc seniorům s nákupy během sněhové kalamity
11-1-2010

Pomoc seniorům s nákupy během sněhové kalamity

Radnice pomůže seniorům a nemocným

PRAHA (11. ledna 2010) - Zejména starším a zdravotně handicapovaným lidem žijícím v centru města je určena mimořádná pomoc radnice Městské části Praha 1.

„Chceme pomoci obyvatelům Prahy 1, kterým jejich snížená pohyblivost a současná sněhová kalamita nedovolí například nakoupit si potraviny a další základní věci a potřeby,“ vysvětlil starosta MČ Praha 1 Filip Dvořák, podle jehož slov se jedná o časově omezenou službu právě na dobu sněhové kalamity.

Zájemci o tuto službu mohou zavolat na bezplatnou linku MČ Praha 1
800 111 333, kde nahlásí operátorovi své jméno, adresu a telefon. Následně jim bude přidělen čtyřmístný číselný kód.

V co možná nejkratším čase se jim pak ozve pracovník Odboru sociální věcí a zdravotnictví MČ Praha 1, který dohodne podrobnosti a zajistí nákup. „Doručovatelé nákupu se budou povinni při komunikaci prokazovat přiděleným kódem, aby lidé nepouštěli do svých bytů jiné, než pověřené osoby a byla tak zajištěna jejich bezpečnost,“ dodal Dvořák.


Internetové vysílání zpravodajského kanálu televize Městské části Praha 1 si můžete "naladit" na adrese http://www.praha1.cz/tv

Archiv pořadů najdete na serveru YouTube na adrese http://www.youtube.com/praha1tv