Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Praha 1 bojuje se sněhovou nadílkou
9-1-2010

Praha 1 bojuje se sněhovou nadílkou

Území hlavního města je od pátku zasypáváno sněhem, do ulic vyrazili pracovníci úklidových firem, kteří se snaží očistit komunikace od sněhu. Od konce října přešla odpovědnost nést následky škod vzniklé v souvislosti s neuklizeným chodníkem na vlastníka chodníku v Praze tedy na hl.m. Praha.

Na základě žádosti hl.m. Praha, městská část Praha1 začala zajišťovat úklid a zimní službu na cca ploše 80 000 m² , a to i přesto, že oproti dřívějším závazkům městské části v oblasti zimní údržby tak dochází více než ke dvojnásobnému nárůstu uklízené plochy. Jedná se hlavně o vedlejší komunikace jako například Bartolomějská ulice, Betlémské náměstí, Krakovská a další ulice a náměstí.

Na odklízení sněhu MČ Praha 1 nasadila techniku s 20 člennou obsluhou a dále v ulicích ručně sníh odklízí na 100 pracovníků a snaží se zajistit průchodnost pěších komunikací.

Hlavní město Praha prostřednictvím své organizace TSK (Technická správa komunikací) hl. m. Prahy zajišťuje úklid a zimní službu zejména na klíčových komunikacích v centru města, jako například Václavské náměstí, Staroměstské náměstí, Malostranské náměstí, Na příkopě, Národní třída, Revoluční, nábřežní komunikace a dále také na všech ostatních vozovkách v Praze 1.