Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Prahu 1 budou během silvestrovských oslavy hlídat stovky policistů
17-12-2015

Prahu 1 budou během silvestrovských oslavy hlídat stovky policistů

Stovky policistů a strážníků Městské police, soukromé ochranky, Pyropsi a Golem. I tak mohou vypadat plány na silvestrovskou noc v Praze 1. Ty jednak v mnohém čerpají ze zkušeností z předchozích let, ale také reagují na aktuální vývoj bezpečnostní situace ve světe. V místě oslav budou proto operovat pyrotechnické týmy se psi vycvičenými na hledání výbušnin. Police si od preventivního nasazení slibuje vyšší akceschopnost v případě podezřelých předmětů. Přesné počty nejsou z taktických důvodů blíže specifikovány. Bude se však jednat o stovky policistů a strážníků a jejich počet bude vyšší než v roce 2014.

V rámci Prahy 1 pracují bezpečnostní plány pro silvestrovské oslavy se třemi, respektive čtyřmi základními ohnisky. Jedná se o Václavské náměstí, Staroměstské náměstí a Karlův most. K nim se rok od roku přibližuje čtvrtá , stále více oblíbená lokalita – Náměstí republiky.

Václavské náměstí
Doprava bude ukončena v 18:00 hodin. Poté bude náměstí přístupné mimo vozy IZS jen pěšky. Tramvaje budou během noci projíždět s 20 minutovými intervaly až do sedmé hodiny ranní, kdy by měl rovněž finišovat úklid. Ten začne standardně kolem 3 hodiny ráno. Vozidla taxislužby pomáhající náměstí vylidnit, budou moci dojet do tzv. kapes ve Štěpánské a Jindřišské ulici. O bezpečnost na vrchní části náměstí se bude starat Městská policie, spodní část, včetně zajištění průjezdů tramvají z Jindřišské do Vodičkové, bude mít na starosti Policie ČR. Stavbu bezbariérového vstupu do stanice metra Můstek bude hlídat, stejně jako prodejní stánky, soukromá bezpečnostní agentura. Provoz stánků s občerstvením bude ukončen ve 24:00hodin. Ostatní stánky budou končit ve 22:00 hodin.

Staroměstské náměstí
Provoz stánků bude totožný jako na Václavském náměstí, včetně hlídání bezpečnostní agenturou. Dopravně bude uzavřena ulice Jáchymova do Pařížské. Minibusy se zastávkou Staroměstské náměstí – v Dlouhé ulice budou jezdit do 20:00 hodin. Úklid by měl i zde začít ve 3 hodiny ráno a trvat do cca 7 sedmé hodiny ranní. Sousoší Jana Husa zůstane oplocené po celou dobu Silvestrovských oslav.

Karlův most
Provoz uměleckých stánků a stánků se suvenýry bude ukončen v 18 hodin. Po zkušenosti z minulých let, bude u každého sousoší přítomen strážník Městské policie a člen sdružení výtvarníků Karlova mostu.

Náměstí Republiky
Na náměstí budou operovat především strážníci Městské polici. Budou mít mimo jiné na starosti zajištění bezpečného průjezdu tramvají. Ty budou mít během silvestrovské noci 20ti minutový interval. Stejně jak na jiných místech Prahy 1, budou i zde strážníci dohlížet na dodržování bezpečnostních pravidel při odpalování zábavní pyrotechniky.

Kontakt pro další informace:
JUDr. Ivan Solil
radní pro oblast bezpečnosti, prevence kriminality a veřejného pořádku
Tel.: 221 097 666
E-mail: ivan.solil@praha1.cz  
Prahu 1 budou během silvestrovských oslavy hlídat stovky policistů

Prahu 1 budou během silvestrovských oslavy hlídat stovky policistů

Prahu 1 budou během silvestrovských oslavy hlídat stovky policistů

1
2
3
4
5
6
7
8
9