Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Návštěva starosty Pellio Intelvi, rodiště Carla Luraga, v Praze 1
17-12-2015

Návštěva starosty Pellio Intelvi, rodiště Carla Luraga, v Praze 1

V souvislosti se slavnostním zahájením výstavy Slavné stavby rodiny Luragů v Čechách přicestoval na pozvání starosty Oldřicha Lomeckého na dvoudenní návštěvu Prahy 1 starosta italského města Pellio Intelvi, rodiště slavného architekta Carla Luraga, pan Marcello Grandi s manželkou a syny.

Hlavním důvodem jejich návštěvy byla osobní účast na slavnostním zahájení výstavy v Křižovnické chodbě Klementina (reportáž ze zahájení >>> ZDE <<<).

Starosta Oldřich Lomecký rovněž starostu Grandiho oficiálně přijal na radnici Městské části Praha 1, kde si oba představitelé vyměnili řadu názorů na aktuální problémy, které musí řešit radnice jak tisícového městečka v italském pohraničí, tak i centra milionové metropole v srdci Evropy. Během tohoto přátelského setkání starosta Marcello Grandi rovněž oficiálně pozval delegaci z Prahy 1 k návštěvě svého města Pellio Intelvi. Oba starostové si slíbili udržení a prohloubení kontaktů mezi oběma samosprávami.

Městská část Praha 1 ve spolupráci s Národní knihovnou pro rodinu Grandiů dále připravila komentovanou prohlídku Klementina, kde měli italští hosté možnost na vlastní oči spatřit všechny důležité části této historicky unikátní stavby, která je jedním ze symbolů pražského baroka, a na které se významnou měrou podepsal právě rodák z Pellio Intelvi – Carlo Lurago.

Více informací o výstavě Slavné stavby rodiny Luragů v Čechách >>> ZDE <<<

Webové stránky města Pellio Intelvi (italsky) >>> ZDE <<<

Pellio Intelvi na Wikipedii (anglicky) >>> ZDE <<<

 


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15