Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Adventní zpívání zaplnilo Petrské náměstí
9-12-2015

Adventní zpívání zaplnilo Petrské náměstí

Stejně jako Petrské náměstí a celá čtvrť v posledních letech pomalu, ale jistě prokoukávají, tak se i zdejší sousedská setkání mohou pochlubit stále vřelejším přijetím a vzrůstající návštěvností. Mohou za to bezpochyby jak pozornost radnice, tak i činorodost a zápal členů Spolku přátel Petrské čtvrti. A potvrdilo to i středeční adventní zpívání na Petrském náměstí.

„Musím pochválit Spolek přátel Petrské čtvrti, který je velmi aktivní a připravil i dnešní program. Navíc se zapojil i do akce Česko zpívá koledy,“ vyzdvihla radní pro školství a občanskou společnost Eva Špačková, která adventní zpívání osobně podpořila a navíc provázela i jeho programem.

A petrský spolek nezůstal „jen“ u programu, ale postaral se i o milé občerstvení, takže kromě teplých nápojů si mohli přítomní sousedé a návštěvníci, kteří postupně zaplnili celé náměstí, pochutnat třeba na skvělých vánočkách a cukroví od spolkových členek. K tomu jim také předsedkyně Spolku přátel Petrské čtvrti Linda Klečková rozdávala populární Petrské listy. Pro dárek v podobě krásné knihy o Petrské čtvrti si pak přišla vítězka čtenářské soutěže Petrských listů.

„Velké poděkování patří také těm, kteří se do programu aktivně zapojili – chlapeckému pěveckému sboru Bruncvík, Podřipskému žesťovému kvintetu, částečně tvořenému našimi městskými strážníky, Klarinetovému a saxofonovému orchestru ZUŠ U půjčovny a pěveckému sboru Základní umělecké školy Biskupská, ke kterému se v rámci akce ´Česko zpívá koledy´ přidalo celé Petrské náměstí a symbolicky i další náměstí po celé zemi,“ ocenila Eva Špačková a pozvala všechny sousedy na Kozí plácek mezi ulicemi Haštalskou, Kozí a Vězeňskou, kde se 16. prosince od 17 hodin uskuteční letošní poslední adventní zpívání.

Tak přijďte, jste srdečně zváni.

Další informace: www.petrskactvrt.cz  Odkaz na externí stránky
Adventní zpívání zaplnilo Petrské náměstí

Adventní zpívání zaplnilo Petrské náměstí

Adventní zpívání zaplnilo Petrské náměstí

Adventní zpívání zaplnilo Petrské náměstí

FOTO (C) Jiří Hadač

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20