Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Na Františku se bruslí! Hurá tam!
4-12-2015

Na Františku se bruslí! Hurá tam!

Ke správné zimě patří sníh, mrazivé teploty a samozřejmě i led. Sníh zatím v Praze 1 nemáme (on tu stejně nikdy dlouho nevydrží), s teplotami to je prozatím dost rozpačité, ale led, opravdový LED už máme!!! A to na hřišti na Františku, kde se už naplno rozjela bruslařská sezona.

„Musím říct, že František po poslední rekonstrukci opravdu prokoukl a že ledová plocha působí dojmem, že na ni každou chvíli vtrhnou profesionální hokejisté,“ konstatovala spokojeně při páteční obhlídce radní pro školství a občanskou společnost Eva Špačková, která se přišla podívat na hokejový kurz, který na Františku za podpory radnice pořádá spolek Sport4active.

Spolek Sport4active se sportování dětí z naší městské části věnuje po celý rok: k jarním a letním fotbalovým a basketbalovým tréninkům nyní tedy přidal i hokej. Jedná se o kontinuální speciální hokejový kurz, který vedou profesionální trenéři na čele s hokejovou legendou, naganským šampionem Josefem Beránkem, který dlouhá léta rozdával hokejovou radost v halách po celém světě a nyní se věnuje trenérské práci.

„Chceme svým dílem pomoci tomu, aby se děti z naší městské části více věnovaly sportu. Aby byly zdravé a aby aktivně trávily svůj volný čas s kamarády,“ vysvětlil spoluzakladatel spolku Michal Valenta a dodal: „Moc děkujeme radnici za finanční podporu, která nám umožňuje vést kurzy na opravdu vysoké úrovni.“

Na kurz, který je pro děti z Prahy 1 bezplatný a který se koná každý pátek od půl třetí do půl čtvrté, se děti musely přihlásit s předstihem a už je plný, ale to vůbec nevadí. Od pondělí do neděle je František totiž přístupný všem milovníkům bruslení a další bývalý skvělý hokejista a reprezentant Tomáš Jelínek, který se o areál na Františku stará, má pro zájemce připravenou půjčovnu bruslí, nabízí také jejich broušení a zapomnětlivci si u něj mohou dokonce zakoupit tkaničky.

„Naše školy budou jako každoročně bruslení využívat. Zvu ale všechny děti i jejich rodiče. Bruslí se za každého počasí,“ pozvala k aktivnímu sportování školáky, předškoláky i dospělé milovnice bruslení a dobrého hokeje Eva Špačková.

Podrobné informace: www.hristenafrantisku.cz/brusleni.php  Odkaz na externí stránky  a www.sport4active.cz  Odkaz na externí stránky
Na Františku se bruslí! Hurá tam!

Na Františku se bruslí! Hurá tam!

Na Františku se bruslí! Hurá tam!

Na Františku se bruslí! Hurá tam!

FOTO (C) Jiří Hadač

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23