Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Do Karmelitské se Mikuláš rád vrací
4-12-2015

Do Karmelitské se Mikuláš rád vrací

Tak jako každý rok i letos se Mikuláš rozhodl, že navštíví děti z Malostranské ZŠ v Karmelitské ulici. A nikdo se mu nemůže divit: tak krásnou budovu – a krásně vyzdobenou – už je vidět většinou jen v pohádkových knížkách, paní učitelky jsou prima a děti, které do ní chodí, jsou velmi šikovné a vždy Mikuláše, anděla a čerta mile uvítají.

„Když bude potřeba, všechny je budu bránit. Je to suprová třída,“ postavila se při příchodu Mikuláše s jeho doprovodem za své svěřence paní učitelka Taťána Pavlíková. A děti z 2. B její slova potvrdily a vánoční písnička Rolničky, rolničky (česká i anglická podoba) byla v jejich podání moc pěkná.

A jak uznala i paní učitelka, na výkonu dětí se určitě podepsala i Mikulášova přítomnost. Děti se možná zprvu trochu polekají, nakonec ale mají radost a velmi se snaží. „Přála bych si, aby Mikuláš přišel každý den,“ obhlédla spokojeně paní učitelka vzornou třídu, která si zatím prohlížela dobroty od vzácné návštěvy.

Ale ani ve 2. B nemusel Mikuláš na dárcích šetřit. Za prvé si vyslechl krásnou básničku a k ní opět nesmrtelné Rolničky, a když paní učitelka Lucie Nekulová dostala otázku, jestli v její třídě někdo zlobí, musela se velmi pečlivě a velmi dlouze rozhlédnout.

„Občas tady někdo brebentí, hlavně trochu kluci, ale jinak jsou děti hodné,“ odpověděla nakonec spokojeně. A Mikuláš, anděl a přes svůj strašidelný výraz i čert uznali, že i tato třída si zaslouží pochvalu a připravené dobroty.

A tak to pokračovalo po celé krásné malostranské budově, takže se nikdo nemohl divit, když Mikuláš paní zástupkyni ředitele Renatě Turkové na závěr ohlásil, že se těší zase na příští rok. A my s ním.
Do Karmelitské se Mikuláš rád vrací

Do Karmelitské se Mikuláš rád vrací

Do Karmelitské se Mikuláš rád vrací

FOTO (C) Jiří Hadač

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32