Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Maltézští rytíři pozvali na adventní trhy
28-11-2015

Maltézští rytíři pozvali na adventní trhy

Je tady advent a s ním doba svátečního těšení. V oknech se objevují ozdoby a z bytů začíná být cítit vůně cukroví. Na ulicích se můžeme ohřát svařeným vínem, horkou čokoládou nebo dokonce severským glöggem, a když si najdeme ta správná místa, poznáme, že adventní čas vskutku není (a neměl by být) o shonu a pobíhání po obchodních centrech.

Adventní čas je (a měl by být) třeba o takové akci, jakou o prvním adventním víkendu uspořádal Suverénní řád maltézských rytířů – České velkopřevorství, který pro návštěvníky svých prostor připravil pěkné, poklidné a dobrým účelem vedené adventní trhy.

„Advent a Vánoce jsou neodmyslitelně spjaty s křesťanstvím a jeho symbolikou, s tradicemi, které si nikým a ničím nenecháme vzít. Jsem proto moc rád, že Suverénní řád maltézských rytířů uspořádal adventní trhy, které nejen že ohlásily blížící se vánoční svátky a připomněly nám všem, že v tomto období máme více než kdy jindy myslet na slabší z nás, ale také daly jasně najevo, že nesmíme podlehnout jakékoliv formě násilí a výhrůžek,“ prohlásil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký v narážce na teroristický útok v Paříži a další hrozby.

Celému prostoru řádového areálu na Velkopřevorském náměstí, tedy jen pár metrů od francouzské ambasády, vládly – kromě velkého vánočního stromu a vkusných stánků a zákoutí s drobnostmi a dobrotami – hlavně vánoční příběhy pro děti a dospělé a dětský program včetně kreativních dílen.

Jak připomněl procuratore a kancléř Českého velkopřevorství Johannes Lobkowicz, hlavním cílem adventních trhů bylo získání prostředků na podporu domova dětí, práce s lidmi bez domova a dalších prospěšných aktivit zaměřených na potřebné a znevýhodněné lidi. Johannes Lobkowicz také poděkoval starostovi Oldřichu Lomeckému za podporu trhů a dalších aktivit řádu i za péči, kterou radnice věnuje krásné Praze 1.

Další informace: www.maltezskyrad.cz  Odkaz na externí stránky
Maltézští rytíři pozvali na adventní trhy

Maltézští rytíři pozvali na adventní trhy

Maltézští rytíři pozvali na adventní trhy

Maltézští rytíři pozvali na adventní trhy

FOTO (C) Jiří Hadač

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40