Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Pojďme změnit stravovací návyky dětí
4-11-2015

Pojďme změnit stravovací návyky dětí

Městská část Praha 1 zahájila sérii besed, jejichž tématem jsou stravování a životní styl našich dětí a hlavně pak způsoby, jak je upravit tak, abychom je mohly označit za ZDRAVÉ. Setkání jsou určena rodičům dětí z mateřských a základních škol i dalším zájemcům z řad široké veřejnosti a vedou je radní Prahy 1 Eva Špačková a přední český dietolog Petr Havlíček.

První beseda se uskutečnila ve středu 4. listopadu v jídelně ZŠ Brána jazyků. „Byli bychom rádi, kdyby tato diskusní setkání pomohla zlepšit komunikaci školních jídelen a rodičů a kdyby hlavně přispěla ke zlepšení stravovacích návyků dětí v rodinách i k reflexi složení jejich jídelníčků a nutnosti pohybových aktivit,“ vysvětlila radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Eva Špačková.

Zkušený dietolog Petr Havlíček upozornil na varující čísla o vzrůstajícím počtu dětí s nadváhou. „Tři sta tisíc evropských dětí přibere ročně tolik, že se dostanou do stavu, který lze označit za obezitu,“ upozornil.

Čeští předškoláci jsou podle statistik štíhlí. S nástupem na základní školu se však už situace velmi zhoršuje, nejvýznamněji pak na druhém stupni.

Městská část Praha 1 podle slov Evy Špačkové tyto alarmující údaje sleduje, a snaží se proto všestranně podporovat pohybové aktivity dětí. „Opravujeme a modernizujeme dětská hřiště a sportoviště a vypisujeme granty na rozvoj pestrých volnočasových projektů určených pro děti,“ vyjmenovala některé příklady. 

Dalším úkolem je podle ní zlepšování kvality stravování. Podle Petra Havlíčka nelze rozhodně činit jídelny odpovědnými za stravovací návyky dětí. „Ty vznikají v rodinách, které by měly dbát na to, aby děti byly zvyklé na pestrý a zdravý jídelníček. U jídelen pak lze samozřejmě působit na změny v přístupu k vaření,“ prohlásil dietolog.

Jeho slova podpořila i Eva Špačková. „Pokud hlava rodiny odmítá zeleninu na talíři, tak lze jen těžko očekávat, ji budou jíst děti,“ zdůraznila potřebu pozitivního rodinného příkladu.

Petr Havlíček zároveň upozornil na úlohu školy při volbě složení doplňkového prodeje. „Na škole našeho dítěte jsme ve spolupráci s jejím vedením zvolili takový přístup, že jsme striktně nevyloučili nezdravý sortiment, ale prodávané věci jsme podle jejich vlivu na zdraví označili různými smajlíky, které děti na složení upozorňují,“ popsal. 

Dobré podle něj není, když se při sestavování školních jídelníčků lpí na takzvaných „spotřebních koších“. „Trvat na luštěninách, když je děti nejedí, vede jen k tomu, že si vyberou jiné jídlo nebo oběd vrátí,“ uvedl Petr Havlíček.

Upozornil také na vliv kolektivu a na snahu dětí nevyčnívat. Když většina dětí konzumuje chipsy, colu a hamburgery, ostatní cítí potřebu se přizpůsobit. Jednou z cest je v tomto směru podle Petra Havlíčky pěstování zdravého individualismu dětí. 

Varoval také před závažnými a opomíjenými faktory, které vedou ke zvýšené konzumaci jídel, zejména pak těch sladkých a nezdravých, a kterými jsou stres a smutek dětí.


Pojďme změnit stravovací návyky dětí

Pojďme změnit stravovací návyky dětí

Pojďme změnit stravovací návyky dětí - Besedy na základních školách Prahy 1 o zdravém stravování dětí

FOTO (C) Jiří Hadač

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15