Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Oznámení o ukončení veřejné sbírky na zhotovení a instalaci obecního zvonu do věže Malostranské besedy v Praze 1.
9-12-2009

Oznámení o ukončení veřejné sbírky na zhotovení a instalaci obecního zvonu do věže Malostranské besedy v Praze 1.

Oznámení o ukončení veřejné sbírky na zhotovení a instalaci obecního zvonu do věže Malostranské besedy v Praze 1

Dne 9. prosince 2009 byla ukončena Veřejná sbírka na zhotovení a instalaci obecního zvonu do věže Malostranské besedy v Praze 1 vybráním potřebné částky.

Jménem celé Městské části Praha 1 co nejsrdečněji děkuji za Vaše příspěvky do Veřejné sbírky, z jejíhož výtěžku bude zaplaceno zhotovení sto šedesát kilogramů vážícího zvonu a jeho umístění do střední věže Malostranské besedy.

Zasloužili jste se tak o vznik nového symbolu Prahy 1, který bude nám všem připomínat historickou událost rekonstrukce této významné stavební památky.

Dovoluji si vás všechny pozvat na Den otevřených dveří Malostranské besedy, který bude v sobotu 19. prosince 2009 od 14 hodin. Současně si můžete užít i příjemnou zábavu při doprovodném programu na Malostranském náměstí.

Ing. Filip Dvořák
starosta městské části


Seznam všech dárců a jejich příspěvků ve formátu PDF naleznete >>> ZDE <<<


Internetové vysílání zpravodajského kanálu televize Městské části Praha 1 si můžete
"naladit" na adrese http://www.praha1.cz/tv

Archiv pořadů najdete na serveru YouTube na adrese http://www.youtube.com/praha1tv


Obrázek letáku Sbírky na pořízení a instalaci obecního zvonu do věže Malostranské besedy

Rada Městské části Praha 1 na svém zasedání po projednání schválila usnesením č. UR 09_0167 ze dne 2.3.2009 konání veřejné sbírky pro účel zhotovení a instalaci obecního zvonu do věže Malostranské besedy, z jejíhož výtěžku bude zaplaceno zhotovení sto šedesát kilogramů vážícího zvonu a jeho umístění do střední věže Malostranské besedy.

Zahájení sbírky schválilo Hlavní město Praha rozhodnutím č.j. S-MHMP/214546/2009.
Sbírka bude ukončena po dosažení - vybrání 100% potřebné částky.

Celkové náklady na výrobu a montáž zvonu:

Výroba a montáž: 204 505,- Kč
Přípravné práce pro montáž: 125 730,- Kč
Celkem 330 235,- Kč

Dárcům, kteří přispěli více než 500 Kč a zaslali písemně své údaje na adresu zvon@praha1.cz vydá starosta Prahy 1 Pamětní list – Certifikát dárce.

Autorem zvonu je zvonař Petr Rudolf Manoušek, který pochází ze starého zvonařského rodu. Zvon, který slíbil požehnat kardinál Miloslav Vlk, bude upevněn v centrální věži v koruně přímo do vazby krovu, při zvonění se nebude hýbat a rozezníván bude uvnitř umístěným elektromagnetickým bicím kladivem.