Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Oldřich Lomecký se zapojil do celostátního dobrovolnického projektu
8-10-2015

Oldřich Lomecký se zapojil do celostátního dobrovolnického projektu

„Zasaď strom třeba se starostou…“ – tak zní motto letošního čtvrtého ročníku celostátního projektu s akčním názvem „72 hodin“, jehož cílem je vylepšit naše okolí a zároveň do aktivit pomáhajících lidem a přírodě zapojit co nejvíce zejména mladých dobrovolníků. Letošní ročník, který odstartoval ve čtvrtek, je rekordní: do 600 akcí po celé republice se totiž zapojí téměř 29 tisíc dobrovolníků.

Jedna z akcí „72 hodin“ proběhla ve čtvrtek v dolní části Václavského náměstí, kde dobrovolníci z České rady dětí a mládeže a Sdružení Nového Města pražského vysázeli spolu se starostou Prahy 1 Oldřichem Lomeckým symbolických 72 rostlin.

„Mohlo by se zdát, že 72 hodin je pro naše životní prostředí málo, ale jak se na divadle říká, není malých rolí,“ řekl Oldřich Lomecký při zahájení akce a dodal: „Naše životní prostředí potřebuje naši pomoc a jakákoliv pomocná ruka, byť třeba jen na pár hodin, se mu určitě hodí.“

Do sázení se s velkým zápalem zapojili i členové Sdružení Nového Města pražského na čele s předsedou Janem Adámkem. „Vítáme tuto i další akce, které nám pomohou zlepšit vzhled i atmosféru Václavského náměstí a udělat z něj příjemné místo,“ prohlásil Jan Adámek, který si jen posteskl, že počasí akcím, do kterých se jeho sdružení zapojuje, už tradičně v poslední době nepřeje počasí.

Déšť naopak přivítal rostliny s chutí sázející Oldřich Lomecký: „Z toho mála, co si z botaniky pamatuji, vím, že do mokré země se lépe sází a je větší naděje, že zasazené rostliny dobře vzejdou.“

Věřme tedy, že se vysazeným rostlinám na Václavském náměstí bude dařit. A to samé přejeme i tisícovkám květin a stromů po celé republice, které díky dobrovolníkům projektu „72 hodin“ zpestří naše okolí a přispějí k lepšímu životnímu prostředí, jemuž my lidé dáváme tak zabrat.

72 hodin dobrovolnických aktivit

Cílem „72 hodin“ je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho. Přesvědčit je, že jsou sami schopni změnit věci, které se jim nelíbí. Naučit je spolupracovat a víc vnímat svět kolem sebe. Díky pořádání jednotlivých projektů jsou pak také posilovány vztahy v místních komunitách a vytvářeny hodnoty a zajímavé podněty pro smysluplné trávení volného času. Důležitým cílem je i navázání partnerství s místními radnicemi a podnikateli v obcích.

Projekt je určen dětem i rodičům, mladým lidem, neziskovým organizacím, ale i neformálním skupinám a jednotlivcům, zkrátka všem, kteří podporují myšlenku dobrovolnictví a není jim cizí nezištně pomoci druhým nebo svému okolí.

Projekt „72 hodin“ pořádá Česká rada dětí a mládeže. Kromě ní se přidá také mnoho dětských a mládežnických organizací, škol i neformálních skupin dobrovolníků. V minulém roce se do projektu zapojilo přes 21 tisíc dobrovolníků v téměř 450 projektech, letos se počet dobrovolníků přiblíží skvělému číslu 29 000 a projektů bylo zatím zaregistrováno 600!

Více informací: www.72hodin.cz , www.facebook.com/72hodin.cz  Odkaz na externí stránky
Oldřich Lomecký se zapojil do celostátního dobrovolnického projektu

Oldřich Lomecký se zapojil do celostátního dobrovolnického projektu

Oldřich Lomecký se zapojil do celostátního dobrovolnického projektu

Oldřich Lomecký se zapojil do celostátního dobrovolnického projektu

FOTO (C)  JAROSLAV TATEK

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30