Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Unikátní program vzdělává děti v češtině, italštině i angličtině
1-9-2015

Unikátní program vzdělává děti v češtině, italštině i angličtině

Základní škola Jiřího Gutha-Jarkovského zahájila nový česko-italský program. Od začátku školního roku 2015/2016 otevřela jednu první a jednu šestou česko-italskou třídu s vícejazyčným vzdělávacím programem. Zahájení nového školního roku se v této škole v Klimentské a Truhlářské ulici zúčastnil i zástupce starosty Prahy 1 Richard Bureš.

„Městská část Praha 1 se dlouhodobě snaží, aby její školy se svými vzdělávacími programy byly velmi kvalitní, a já rád konstatuji, že se to daří. A ZŠ Jiřího Gutha-Jarkovského je toho příkladem,“ řekl Richard Bureš, který zároveň vyzdvihl velkou pomoc italského velvyslanectví i italského kulturního institutu v Praze při startu nového programu. Finančně významně pomohla i původem italská pojišťovna Generali.

Městská část Praha 1 zajistila kromě jiné pomoci byty pro dvě italské učitelky a jejich kolegu. Děti v první třídě, které při slavnostním zahájení obdržely krásnou šerpu s nápisem Prvňáček 2015, tak mají dvě třídní učitelky: českou Michaelu a italskou Marianu.

Česko-italský program je zaměřen na kvalitní vzdělání v českém a italském jazyce. Výuka se skládá s předmětů vzdělávaných v češtině a italštině a na druhém stupni i v angličtině, v níž je navíc vyučována informatika. V mnoha předmětech je využívána metoda CLIL, tedy střídání obou výukových jazyků. Díky ní je zajištěno, že si děti osvojí odborné názvy v jednotlivých předmětech v italštině i češtině. Po absolvování základní školy tak budou kvalitně připraveni pro studium na školách v České republice i v Itálii.

„Přeji dětem, aby se jim ve škole líbilo a aby na ni v dospělosti vzpomínaly jako na místo spojené s krásnými zážitky. Pedagogům samozřejmě přeji hodné a pracovité děti a rodičům pak, aby byli rádi, že jejich děti navštěvují základní školu v Praze 1,“ uzavřel zástupce starosty Prahy 1 Richard Bureš, který si prohlédl třídy v obou budovách ZŠ Jiřího Gutha-Jarkovského v Klimentské a Truhlářské ulici.

Další informace: www.truhla.cz  Odkaz na externí stránky
Unikátní program vzdělává děti v češtině, italštině i angličtině

Unikátní program vzdělává děti v češtině, italštině i angličtině

FOTO (C)  JAROSLAV TATEK

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25