Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Praha chce být pro děti bezpečná
30-8-2015

Praha chce být pro děti bezpečná

Už pátý ročník bezpečnostní, kulturní a charitativní akce „Praha dětem“ se uskutečnil v neděli v dolní části Václavského náměstí. Šestihodinový program byl plný písniček, tance, soutěží i zajímavého povídání a poučení. Zúčastnila se ho řada osobností z kultury, sportu i z oblasti prevence bezpečnosti. Svoji záštitu akci udělil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

„Děti jsou plné dojmů z prázdnin, kdy se většinou pohybují v přírodě, a tak určitě není od věci jim před zahájením nového školního roku nenásilnou formou připomenout zásady bezpečného chování na ulicích i nebezpečí, která na ně v silničním provozu čekají a ohrožují je,“ řekl Oldřich Lomecký, který se akce rovněž zúčastnil.

V dolní části Václavského náměstí byly kromě pódia také stánky, jako třeba Českého červeného kříže, Městské policie i Policie ČR, Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy, Ministerstva dopravy a dalších organizací, kde se děti i dospělí dozvěděli zábavnou formou užitečné informace.

U stánku Policie ČR si zájemci mohli nejen prohlédnout obávaný „radar“, ale zároveň jim policisté ukázali, jaké otisky naše prsty zanechávají a jak je pak kriminalisté na „místech činu“ odhalují.

Nechyběl populární skákací hrad, jenž tentokrát nebyl tak vytížený jako při jiných akcích, protože těch lákadel bylo opravdu hodně. Například Sportovní club Jedličkova ústavu nabízel možnost svézt se na vozíku pro handicapované a ještě k tomu otestovat zručnost při hodu na cíl.

Velkou pozornost oprávněně přilákaly dva velmi názorné dopravní simulátory – simulátor nárazu ve třicetikilometrové rychlosti a otočný simulátor, který předváděl, jak to vypadá, když se auto při havárii opakovaně otočí na střechu. Nic příjemného. Určitě by bylo dobré, kdyby si to během kurzů vyzkoušeli budoucí řidiči, ale ani těm pokročilejším – jak dokládají aktuální statistiky nehodovosti – by to neuškodilo.

Praha dětem byla kromě bezpečnosti zaměřena také na charitu. Partneři akce předali dětským domovům Dobřichovice, Slaný, Dolní Počernice, Pyšely, Dubá-Deštná a Sportovnímu clubu Jedličkova ústavu poukazy a materiální pomoc.

Tak školáci, držíme vám palce, ať vám těch následujících deset měsíců rychle a úspěšně uteče.
Praha chce být pro děti bezpečná

Praha chce být pro děti bezpečná

Praha chce být pro děti bezpečná

FOTO (C)  JAROSLAV TATEK

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45