Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
I děti z MŠ Masná pomohly Švédům ke zlatu
30-6-2015

I děti z MŠ Masná pomohly Švédům ke zlatu

Mistrovství Evropy ve fotbale do 21 let, pořádané v České republice, vyvrcholilo poslední červnový den finálovým zápasem v pražském Edenu. Švédové, tým, který byl před šampionátem obecně považován za outsidera, dotáhli svoji spanilou jízdu do konce a domů si odvezli historicky první zlato, když ve finále porazili favority z Portugalska. Palce jim – a nejen při tomto zápase – drželi děti a pracovníci z Mateřské školy Masná.

„Děti z MŠ Masná se zapojily do propagace evropského šampionátu fotbalových jednadvacítek a nechaly se při čarodějnické show, pořádané školkou, vyfotografovat se švédskou vlajkou. Pomohly tak nejen významné sportovní akci, ale svým malinkým dílem určitě i k úspěchu mladých švédských reprezentantů,“ vysvětlila s úsměvem radní pro školství a občanskou společnost Prahy 1 Eva Špačková.

Mateřskou školu oslovil Josef Hovorka z oddělení sportu Magistrátu hl. m. Prahy a děti si mohly vybrat libovolnou vlajku některého z účastnících se týmů. S výběrem jim pomohla paní ředitelka Jana Hegerová, kterou určitě ovlivnil její studijní pobyt ve Švédsku.

„Děti jsme vyfotografovaly s kolegyní Evou Hanušovou. Fotografii jsme pak upravily do podoby koláže, ještě jednou přefotografovaly a nakonec zaslaly, aby pomohla propagovat Mistrovství Evropy ve fotbale do 21 let,“ popsala Jana Hegerová.

A fotografie měla úspěch! Však se také děti i jejich školka dočkaly opravdu důstojné odměny. Nejdříve se jim dostalo pozvání na švédskou ambasádu, kde na ně čekalo malé občerstvení, paní ředitelka Hegerová a paní učitelka Hanušová se zúčastnily slavnostního setkání organizátorů mistrovství s primátorkou Adrianou Krnáčovou v primátorské rezidenci a to hlavní teprve přijde: děti, které jsou na fotografii, obdržely od magistrátu vstupenky na fotbalové utkání Srbsko – Česko a MŠ Masná navíc mohla využít ještě padesátku volných dětských vstupenek do pražské zoologické zahrady.

A vše pak samozřejmě vyvrcholilo 30. června, kdy se děti z televizní obrazovky dozvěděly, že se Švédsko stalo mistrem Evropy ve fotbale do 21 let. Možná teď některé sázkaře mrzí, že se před šampionátem neporadili v mateřince v Masné. Tak snad příště…


I děti z MŠ Masná pomohly Švédům ke zlatu

FOTO (C) FOTO (C) Jana Hegerová a Eva Hanušová