Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Rekonstrukce tramvajových tratí v celé Praze pokračují. Praze 1 přinesou jak dočasná omezení, tak i některé výhody
17-6-2015

Rekonstrukce tramvajových tratí v celé Praze pokračují. Praze 1 přinesou jak dočasná omezení, tak i některé výhody

Rekonstrukce tramvajových tratí po celé Praze pokračují a v následujících týdnech se opět dotknou také Prahy 1, a to jak přímo tak i nepřímo. Praze 1 přinesou rekonstrukce jak dočasná omezení, tak i některé výhody v podobě přímého spojení mezi náměstím Republiky a Malou Stranou.

Z důvodu rekonstrukce tramvajové trati v ulici Evropská bude dočasně změněna trasa tramvajové linky číslo 5. Běžná trasa této linky vede ze zastávky Ústřední dílny DP, přes zastávky Flóra, Hlavní nádraží, náměstí Republiky, Malostranská a poté nahoru Chotkovými sady přes zastávku Hradčanská až do konečné zastávky Nádraží Podbaba.

V období od 20. 6. do 8. 8. bude tato stávající trasa pozměněna a potěší tak všechny, kteří by v budoucnosti uvítali přímé spojení mezi náměstím Republiky a Újezdem. Změněná trasa linky 5 bude během letních prázdnin stejná jako stávající až do zastávky Malostranská, kde se změní na tramvaj číslo 20. Ze zastávky Malostranská tak bude nadále pokračovat přes zastávky Malostranské náměstí, Újezd, Anděl až do konečné zastávky Sídliště Barrandov. „Díky společnosti Ropid mohou cestující vyzkoušet náhradu za zrušenou minibusovou linku 294 a jejího rozdělení na dvě samostatné. Dočasně tak vznikne přímé tramvajové spojení mezi náměstím Republiky a Malou Stranou. Vyzývám tak občany, aby se vyjádřili, zda by se jim takovéto spojení líbilo i do budoucna. Své názory a případnou podporu dočasného řešení nám mohou zasílat na emailovou adresu: doprava@praha1.cz říká místostarosta Prahy 1 pro dopravu a informatiku Richard Bureš (ODS).

Srpen přinese Praze 1 také významné omezení dopravy

Ve třech etapách bude provedena rekonstrukce tramvajové trati na území Městské části Praha 1. Půjde o úsek ulice Havlíčkova, Na Poříčí a Revoluční. Po dobu 3-4 týdnů tak bude omezen a upraven provoz tramvajových linek číslo 3, 5, 8, 14, 24 a 26. „Částečně bude omezen i provoz automobilové dopravy, ale snahou Městské části Praha 1 je, aby zásobování a rezidenti měli vždy možnost náhradních objízdných tras.“ dodává Richard Bureš. První etapa bude zahrnovat opravu trati v úseku Na Poříčí ústící do ulice Havlíčkova ve směru od Bílé Labutě, druhá etapa se bude věnovat opravě trati v samotné ulici Havlíčkova a oprava trati v tomto úseku bude zakončena třetí etapou, při které dojde k opravení tramvajové trati v ulici Na Poříčí vedoucí směrem k náměstí Republiky a ulici Revoluční.

O termínech probíhajících prací vás budeme průběžně informovat na stránkách Úřadu městské části Praha 1.


V období od 20.6 do 8.8.2015 bude tato stávající trasa pozměněna a potěší tak všechny, kteří by v budoucnosti uvítali přímé spojení mezi náměstím Republiky a Újezdem. Změněná trasa linky 5 bude během letních prázdnin stejná jako stávající až do zastávky Malostranská, kde se změní na tramvaj číslo 20. Ze zastávky Malostranská tak bude nadále pokračovat přes zastávky Malostranské náměstí, Újezd, Anděl až do konečné zastávky Sídliště Barrandov.