Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Ulice díky jarnímu úklidu náležitě „prokoukly“
14-6-2015

Ulice díky jarnímu úklidu náležitě „prokoukly“

Tuto neděli vyvrcholil jarní úklid komunikací na území Městské části Praha 1. Chodníky a vozovky v ulicích Pařížské, Široké, Kaprově, Platnéřské a v jejich okolí prošly jako poslední důkladným ručním i strojovým čištěním. Kontrolou a vyčištěním prošly mimo jiné i vstupy do kanalizace. Na úklid během všech šesti úklidových víkendů dohlížel zástupce starosty Prahy 1 Richard Bureš.

„Na kvalitě úklidu nám velmi záleží, a tak jsme měli raději všechny úklidové dny pod kontrolou,“ vysvětlil Richard Bureš a dodal, že díky kontrole a získaným poznatkům bude možné následný podzimní úklid provést ještě kvalitněji.

Určitě tak bude na podzim v předstihu odstraňována z komunikací tráva, ještě před úklidem bude také například zkontrolováno správné rozmístění odpadkových košů, aby pak při úklidu nepřekážely, a jednat se bezpochyby bude o ještě větším nasazení techniky. „Máme také řadu podnětů od občanů, které důkladně vyhodnotíme a případně využijeme při dalším úklidu,“ doplnil zástupce starosty Prahy 1 Richard Bureš s tím, že díky kontrole také s kolegy odhalil neoprávněné zábory komunikací, jež budou ještě náležitě prošetřeny.

Při nedělním úklidu, ale i v průběhu předchozích úklidových víkendů bylo vše náležitě sladěno: od šesti hodin nastoupili na chodníky metaři, po nich chodníky prošly strojovým čištěním a nakonec byly spláchnuty vodou. Od osmi hodin pak přišly na řadu vozovky. Ten, kdo vše komplikoval, byli bohužel neukáznění řidiči, kteří přesto, že radnice dlouho dopředu úklid avizovala a dopravní značení bylo nepřehlédnutelné, ve velkém počtu zaměstnali odtahovou službu a úklid zdrželi.

„Věřím, že se nám i tento problém podaří ještě intenzivnější komunikací pro příště alespoň omezit a že řidiči budou ukázněnější a hlavně ohleduplnější; vždyť pořádně vyčištěné vozovky a chodníky jsou v zájmu nás všech,“ uzavřel Richard Bureš.
Ulice díky jarnímu úklidu náležitě „prokoukly“

Ulice díky jarnímu úklidu náležitě „prokoukly“

Ulice díky jarnímu úklidu náležitě „prokoukly“

FOTO (C) http://www.petrnasic.eu/

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19