Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Maturanti z „Truhly“ dostali maturitní vysvědčení
3-6-2015

Maturanti z „Truhly“ dostali maturitní vysvědčení

Padesáti sedmi úspěšnými maturanty se letos může pochlubit Gymnázium Jiřího Gutha-Jarkovského se sídlem v Truhlářské ulici. A studenti oktávy A a oktávy B se ve středu i se svými nejbližšími sešli na Staroměstské radnici, aby při slavnostním ceremoniálu převzali svá vytoužená a hlavně vydřená maturitní vysvědčení.

„Moc ráda vás vidím v historických prostorách Staroměstské radnice,“ přivítala studenty, doprovázené pedagogy a vedením gymnázia, radní pro školství a občanskou společnost Prahy 1 Eva Špačková, která podle svých slov sleduje studijní výsledky, ale i sportovní a další mimoškolní úspěchy maturantů z „Truhly“, o kterých ji také pravidelně informuje paní ředitelka Jitka Kendíková. „Je jasné, že vaše nadání a píle budou škole chybět,“ konstatovala paní radní s tím, že určitě i další ročníky gymnázia jsou, jak se říká, velmi silné.

Ředitelkou Gymnázia a zároveň Základní školy Jiřího Gutha-Jarkovského je Jitka Kendíková. „Jsem velmi ráda, že jsme se tady sešli v tak hojném počtu, protože to znamená, že drtivá většina našich studentů byla u maturitních zkoušek úspěšná,“ řekla spokojeně na úvod slavnostního setkání paní ředitelka. A to už samotná cesta k maturitě není na tomto osmiletém gymnáziu vůbec jednoduchá; na druhou stranu se škola může pochlubit vysokou úspěšností svých absolventů u přijímacích zkoušek na vysoké školy.

„Mnohé z toho, co jste se na gymnáziu naučili, možná zapomenete, nikdy se ale nezapomeňte řídit ideály demokracie a humanismu,“ zdůraznila při proslovu radní Prahy 1 Eva Špačková a dodala: „Přeji vám, aby vaše další dny a kroky byly úspěšné a abyste dělali čest své škole i naší Městské části Praha1.“

Velmi kvalitní je rovněž výuka na Základní škole Jiřího Gutha-Jarkovského. Ta navíc od nového školního roku zahájí kromě jiného výuku v rámci unikátního česko-italského vzdělávacího programu, který bude od počátku probíhat v prvním a šestém ročníku za účasti pedagogů z gymnázia i odborníků z Itálie, kteří prošli náročným výběrovým řízením.

Více informací: www.truhla.cz  Odkaz na externí stránky
Maturanti z „Truhly“ dostali maturitní vysvědčení

Maturanti z „Truhly“ dostali maturitní vysvědčení

Maturanti z „Truhly“ dostali maturitní vysvědčení

FOTO (C)  JAROSLAV TATEK

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30