Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Novinka před úřadem Městské části Praha 1 – moderní odpadkový koš
3-6-2015

Novinka před úřadem Městské části Praha 1 – moderní odpadkový koš

Před úřadem Městské části Praha 1 se objevila novinka – odpadkový koš BigBelly. Jde o odpadkový koš, který je ve světě již běžně používán a vyhledáván zejména pro svou vysokou funkčnost. Tyto koše jsou vhodné zejména do zatížených oblastí – pěší zóny, turistické zóny, vlaková a autobusová nádraží, parky apod. Vedení Prahy 1 bude nyní usilovat o jeho umístění i do ulic Prahy 1.

Koše BigBelly mají vlastní napájení formou solárního panelu a je v nich zabudován lis spolu s komunikační jednotkou. Na portálu jsou tak online k dispozici údaje jako je například zaplněnost košů či skutečný svoz odpadu. Mezi nesporné výhody těchto košů patří především redukce svozu odpadu a nákladů s tím spojených, omezení nepříjemného zápachu v oblasti košů a také lepší udržování čistoty v jejich okolí. „O těchto koších se jen dlouho mluvilo, a protože si myslím, že je potřeba, aby lidé viděli koš v praxi, rozhodl jsem se konat na vlastní pěst a několik košů jsem si pronajal jako fyzická osoba.“ vysvětlil původ koše před úřadem Městské části Praha 1 místostarosta pro dopravu a informatiku Richard Bureš.

Během dvou týdnů dojde k dalším instalacím košů, které poslouží sloužit k ověření jejich funkčnosti. Budou zkušebně umístěny do historické ulice, parku a před obchodní centrum. Díky tomu získáme odpovědi na všechny potřebné dotazy a shromáždíme tak veškeré informace, které budou potřeba k umístění košů. Budeme také čekat na reakce občanů, kterých se tyto změny bezprostředně týkají. Pokud koše v této prvotní zkoušce obstojí, prosadíme jejich další rozšíření. „Chceme, aby Praha 1 byla nejen historickým městem, ale také městem moderním a vstřícným ke svým občanům. A toto je jedna z věcí, které máme jako vedení Prahy 1 v plánu.“ dodal na závěr místostarosta Richard Bureš. 

Napsali o nás:  Elektronický týdeník Pravá Praha  "Praha 1 zkouší chytrý odpadkový koš" Odkaz na externí stránky
Novinka před úřadem Městské části Praha 1 – moderní odpadkový koš

Novinka před úřadem Městské části Praha 1 – moderní odpadkový koš