Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Ulice Prahy 1 očima dětí
28-5-2015

Ulice Prahy 1 očima dětí

Chcete-li se potěšit krásnými věcmi, zajděte do Truhlářské ulice. Pravda, pěkných věcí, míst, obchodů či restaurací je tam (a nejen tam) v poslední době stále víc a tato ulice – stejně jako celá Petrská čtvrť – roste do krásy, jedno místo byste ale určitě vynechat neměli – Galerii Arte Decor Gražyna. Zvláště pak proto, že v ní nyní můžete zhlédnout výstavu dětských obrázků s názvem „Ulice Prahy 1 očima dětí“.

Autory výtvarných dílek jsou děti z mateřských škol zřizovaných Městskou částí Praha 1, které uspěly a získaly možnost vystavit své práce na opravdické výstavě určené široké veřejnosti. Není proto divu, že na slavnostní vernisáž dorazili jak malí umělci, tak i jejich rodiče a prarodiče.

„Tati, pojď se podívat, jaký jsem namaloval semafor,“ volal z jednoho konce místnosti Tomáš, ale to už se na druhé straně ozvala Veronika, která měla na výstavě více prací. „Mami, tenhle je taky můj!“ zvolala a její hlas se mísil s dalším dětským hláskem: „Podívej, já jsem taky vyhrál!“

Prostě žádná dospělácká uměřenost a odtažitost, ale pravá dětská spontánnost. No, nedivte se, první vernisáž je jen jednou za život.

Výstava Ulice Prahy 1 očima dětí představuje vítězné práce dětí, které se zapojily do stejnojmenné soutěže, vyhlášené Městskou částí Praha 1 pod patronací zástupce starosty Richarda Bureše, v jehož gesci jsou informatika, doprava a úklid komunikací, a radní pro školství a občanskou společnost Evy Špačkové.

„Chceme ulice bezpečné a vlídné, pěkné a inspirativní. A s kým jiným bychom se měli poradit a koho jiného bychom se měli zeptat, co je v našich ulicích pěkné, nebo naopak ošklivé, než našich dětí?“ řekl Richard Bureš, podle kterého nám navíc děti ve své upřímnosti řeknou (a namalují) to, co si dospělí nechají spíše pro sebe.

Richard Bureš a Eva Špačková vyhlásili při vernisáži jména absolutních vítězů soutěže, kterým pak oba předali krásné dárky od Městské části Praha 1, Galerie Arte Decor Gražyna a společnosti Volkswagen.

„Není důležité zvítězit, ale namalovat obrázek, který udělá ostatním radost,“ povzbudila děti do dalšího malování paní radní a dodala: „Přála bych si, aby naše ulice byly přesně takové, jaké jsou na vystavených dětských obrázcích.“

Přijďte se podívat do Galerie Arte Decor Gražyna v Truhlářské 21.
Více informací: https://www.facebook.com/GalerieArteDecorGrazyna,
www.artedecor.cz  Odkaz na externí stránky

Seznam oceněných

Alba Kemény, MŠ Opletalova – 3. místo
Matěj Vojík, MŠ Národní – 3. místo
Stella Cardoselli, MŠ Hellichova – 3. místo
Veronika Bumbová, MŠ Revoluční – 3. místo

Tereza Imre, MŠ Opletalova – 2. místo
Rebeka Fenclová, MŠ Řásnovka – 2. místo
Luisa Kašpárková, MŠ Hellichova – 2. místo
Viktorie Anna Kantorová, MŠ Pštrossova – 2. místo
Haštal Čižinský, MŠ Národní – 2. místo
Anna Neusserová, MŠ Revoluční – 2. místo

Tomáš Oharek, MŠ Opletalova – 1. místo
Emma Hovězáková, MŠ Letenská – 1. místo
Tomáš Vodešil, MŠ Národní, 1. místo
Matyáš Jůza, MŠ Řásnovka – 1. místo
Edvard Vodrážka, MŠ Hellichova – 1. místo
Adéla Veselá, MŠ Pštrossova – 1. místo
Michal Kazda, MŠ Revoluční – 1. Místo

Cena Galerie Arte Decor Gražyna

Matěj Vojík, MŠ Národní
Ulice Prahy 1 očima dětí

Ulice Prahy 1 očima dětí

Ulice Prahy 1 očima dětí

FOTO (C) WWW.PETRNASIC.EU

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38