Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Prahu 1 a Bamberg spojuje pevné a funkční partnerství
2-5-2015

Prahu 1 a Bamberg spojuje pevné a funkční partnerství

V roce 1992, tedy ve stejném roce jako československo-německá smlouva o dobrém sousedství a přátelské spolupráci, byla podepsána smlouva o partnerství mezi Prahou 1 a bavorským městem Bamberg. Byla prvním porevolučním partnerstvím Prahy 1 a funguje dodnes. A výborně. Zatím posledním důkazem je nynější návštěva obyvatel Bambergu a zaměstnanců tamější radnice v Praze, kteří se v sobotu sešli i se starostou Oldřichem Lomeckým a radním Janem Krejčím.

„Vážíme si partnerství a přátelství s vaším městem,“ ubezpečil bavorské návštěvníky Oldřich Lomecký při vzájemném setkání v Brožíkově síni na Staroměstské radnici a připomněl památku vloni zesnulého bývalého starosty Paula Röhnera, který v roce 1992 smlouvu s Prahou 1 podepsal.

„Jsme velmi rádi, že naše spolupráce od té doby není v žádném případě formální a je naplněna konkrétními a hlavně pro občany přínosnými projekty, určenými zejména dětem a mládeži,“ prohlásil starosta Prahy 1. Spolu s Janem Krejčím předal návštěvníkům dárek a pozval je na prohlídku Staroměstské radnice.

„Těší nás, že můžeme být v Praze jako vaši přátelé, a i my si velmi ceníme fungování partnerství našich měst, které je přínosné na všech úrovních a pro obě města,“ uvedla při setkání předsedkyně Rady zaměstnanců bamberské radnice Nicole Orfová, která zároveň tlumočila pozdravy představitelů města a pozvání k návštěvě.

„Na podzim přijede do Bambergu naše delegace a moc se na to už teď těšíme,“ zdůraznil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Bamberg je městem s historií delší než tisíc let, sahající až do dob starověkého Říma. Od roku 1993 má statut města světového kulturního dědictví UNESCO. Může se pochlubit unikátními památkami jako například starou radnicí, benediktinským klášterem svatého Martina, zámkem Geyrswörth s růžovou zahradou, původně rybářskými Malými Benátkami na břehu řeky Regnitz nebo překrásnou vilou Concordia.

Více informací naleznete >>> ZDE <<< Odkaz na externí stránky>>> ZDE <<< Odkaz na externí stránky a na www.stadt.bamberg.de Odkaz na externí stránky
Prahu 1 a Bamberg spojuje pevné a funkční partnerství

Prahu 1 a Bamberg spojuje pevné a funkční partnerství

FOTO (C) WWW.PETRNASIC.EU

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17