Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
14. ročník běžeckých závodů TESCO Grand Prix Praha v sobotu 12.9.2009
24-8-2009

14. ročník běžeckých závodů TESCO Grand Prix Praha v sobotu 12.9.2009

Běžecký závod TESCO Grand Prix 12.9.2009

Běh opět podporuje dobrou věc!

Společnost Prague International Marathon s.r.o („PIM“), organizátor proslulého běžeckého maratonu v Praze, pořádá již 14. ročník běžecké akce TESCO Grand Prix Praha, která se bude konat v sobotu večer 12. září 2009 na Staroměstkém náměstí a v jeho okolí.

Mimo tradiční „adidas Běh pro ženy 5 km“ (běh na 5 km věnovaný výhradně ženám, sponzorovaný firmou adidas) a stříbrnou známkou IAAF oceněný závod „Metro Běh pro muže 10 km“ (běh na 10 km pro muže, sponzorovaný vydavatelstvím METRO) se poběží také druhý ročník závodu „TESCO Běh pro život 3,8 km“, který bude odstartován ze Staroměstského náměstí, a završí letošní letní sérii celorepublikových běhů.

TESCO Běh pro život“ je nesoutěžní charitativní projekt založený na úspěšném konceptu závodů „Run for Life“ společnosti TESCO ve Velké Británii. Česká verze závodu „Běh pro život“ vznikla ve spolupráci společnosti PIM a obchodního řetězce TESCO, a dále Nadačního fondu dětské onkologie Krtek a České Onkologické společnosti. Pražský běh je poslední ze série běhů, které již proběhly v Plzni, Brně, Ostravě a Pardubicích.

Carlo Capalbo, prezident společnosti PIM, o závodech TESCO Běh pro život řekl:

„Jedná se již o druhý ročník závodů „TESCO Běh pro život“ a jsme potěšeni, že jsme se mohli podílet na vzniku tak báječné akce, která, jak doufáme, bude součástí PIM běžeckého seriálu ještě mnoho let. Běh na dlouhou vzdálenost se odlišuje od jiných sportů tím, že dovoluje účastnit se a soutěžit lidem bez ohledu na jejich věk a předpoklady. Skutečnost, že podobné závody a zvláště běžecká série „TESCO Běh pro život“ jsou schopny získat peníze pro charitativní účely, a stejně tak přinést velkou radost těm, kteří se závodů účastní, nás přesvědčuje v tom, že naše celoroční práce je užitečná.

Tento, v zahraničí již běžný způsob „charitativního běhání“, je v České republice ještě v plenkách, ale již dnes se ukazuje, že je o něj velký zájem. Přivádí na trať nejen skalní sportovce, ale také nadšence, kteří chtějí podpořit dobrou věc a sportovním výkonům tak dodat úplně jiný, hlubší rozměr.“

V rámci závodů „TESCO Běh pro život“ se již letos vybralo více než 800,000 Kč. Závod přilákal řadu slavných osobností, z nichž se vždy jeden stal patronem daného závodu. V roce 2009 mezi patrony patřili Jiří Langmajer, Tomáš Matonoha, Monika Žídková a Roman Zach. Tváří pražského běhu, který se uskuteční 12. září, bude populární herečka a moderátorka Tereza Kostková, která bude závodit vedle dalších známých osobností.

„TESCO Běh pro život 3,8 km“ odstartuje v 18:30 a k závodění jsou vítání všichni, ze všech věkových kategorií, zdatní i méně zdatní. Veškeré vybrané startovné poputuje na charitativní účely.

Ti, kteří se nechtějí závodu zúčastnit, mohou sponzorovat některého ze závodníků, ať se jedná o kamaráda nebo člena rodiny, a tím také přispět na dobrou věc. Běžci mají možnost vytvořit svůj vlastní profil na webových stránkách projektu www.behprozivot.cz, a informovat tak o svém dobrém činu a o tom, proč se rozhodli běžet.

Celou TESCO Grand Prix Praha bude opět provázet Marathon Music Festival sestávající z kapel podél tratě závodu k pobavení diváků i závodníků.

Pro více informací navštivte www.praguemarathon.com a www.behprozivot.cz

Kontakt:

Prague International Marathon, spol. s r.o.
Dagmar Langová
Zahořanského 3, 120 00 Praha 2
Tel: +420 603 269 209, +420 224 919 209, fax: +420 224 923 355
Email: langova@pim.cz


Podrobné informace o dopravních omezeních najdete v sekci Doprava a parkování >>ZDE<<

Podrobné mapy tras jednotlivých závodů seznamy ulic, kudy se poběží a časy uzavírek naleznete >>> ZDE <<<  (dokument ve formátu  Adobe PDF o velikosti cca 3,5 MB) nebo kliknutím na obrázek mapy dole.


Mapy běžeckých závodů TESCO Grand Prix 12.9.2009 - soubor PDF ke stažení