Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Pejskařské sousedské setkání pobavilo Kampu
25-4-2015

Pejskařské sousedské setkání pobavilo Kampu

Pokud jste měli v sobotu při procházce na Kampě pocit, že když chcete svému okolí něco sdělit, tak musíte pořádně zaštěkat, nemýlili jste se. Sobotní odpoledne totiž v tamějším parku patřilo všem majitelům čtyř neposedných nožek, kratších či delších vrtichvostů a pěkně zvučných psích hlasivek. Nutno rovněž dodat, že k tomu potřebovali i notnou dávku šikovnosti a nějakého toho ochotného páníčka. A 8. Pejskařské sousedské setkání mohlo začít.

A bylo toho opravdu dost, co museli naši psí sousedé zvládnout: agility parkur plný důmyslných překážek, který důkladně prověřil obratnost čtyřnožců i jejich dvounohých asistentů, a k tomu navrch populární dogdancing. Když ještě připočítáme nutnost průběžného vymezování teritoria, odhánění jeho štěkajících a čmuchajících narušitelů a zároveň nezbytnost zachovávání elegance, protože soutěž o Psa sympaťáka není žádná legrace, byla to pro takového psího (ale koneckonců i člověčího) sportovce pěkná zabíračka.

A to jsme ještě nezmínili obětavé organizátory, kteří všechny soutěže připravili a následně jako odborní rozhodčí hodnotili. Navíc pak měli pro všechny pěkné ceny. Počasí se ale vydařilo, a tak se dalo mezi soutěžemi odpočívat a jen tak polehávat v trávě a poslouchat kapelu Moneyband.
Kromě řady zvědavých diváků dorazili i představitelé radnice – paní Eva Špačková, která má na starost školství a občanskou společnost, tedy i ty, kteří se starají o čtyřnohé kamarády, a pan Jan Krejčí, který dbá na to, aby byl život u nás dostatečně kulturní.

Paní radní Špačková všechny přivítala a popřála soutěžícím (lhostejno s kolika nohama) hodně úspěchů a pan radní Krejčí všechny ubezpečil, že další akce se už chystají, a všechny přítomné pozval na Staročeské máje, které proběhnou 14. května od 16 hodin na náměstí na Kampě.

Připravují se ale i další pokračování populárního cyklu Zpívejte, lidičky, ty naše písničky nebo třeba letní promenádní koncerty. Podrobnosti budou postupně zveřejňovány na www.praha1.cz
Pejskařské sousedské setkání pobavilo Kampu

Pejskařské sousedské setkání pobavilo Kampu

FOTO (C) WWW.PETRNASIC.EU

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44