Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Recitační klub Týnka přednesl verše Suchého a Šlitra
1-4-2015

Recitační klub Týnka přednesl verše Suchého a Šlitra

Do posledního místa zaplněná Viola přivítala na apríla poezii, a to ne ledajakou: básně a písňové texty pánů Suchého a Šlitra. Navíc v podání recitačního klubu Střediska sociálních služeb Praha 1 „Týnka“, složeného ze seniorek z naší městské části. A to nebylo všechno – tradiční pásmo poezie Týnky tentokrát vzniklo, díky spolupráci s Vysokou školou tělesné výchovy a sportu Palestra, jako mezigenerační projekt.

Starší generaci zastupovaly recitátorky z Týnky a jejich umělecká vedoucí Dana Hyklová, která byla navíc autorkou scénáře. Tu mladší pak studenti Palestry, kteří se podíleli spoluprací mimo jiné na produkci, dramaturgii, režii a public relations, tedy na profesích, jež často zůstávají divákovi skryty, ale pro celkový výsledek jsou velmi důležité.

Seznam generací rozšířila Miss ČR 1998 Kateřina Stočesová, která kromě toho, že je studentkou Palestry, dorazila se sedmiměsíčním synem, který tak zajistil i účast té opravdu nejmladší generace. Jeho maminka vedle toho vybavila dámy z Týnky slušivými kloboučky.

Studenti Vysoké školy tělesné výchovy a sportu Palestra se do přípravy pásma básní a písní zapojili v rámci školního předmětu dramatická výchova, a tak nebylo divu, že se na výsledek společné práce se seniory přišli podívat vedení školy i jejich pedagogové.

Prahu 1 tentokrát zastupovala, kromě Týnky a diváků z řad seniorů Prahy 1, ředitelka Střediska sociálních služeb Helena Čelišová, jež je zároveň i studentkou Palestry. „Role důchodce,“ řekla směrem k divákům i recitátorkám, „může být různá, a když je aktivní, není nic lepšího.“
Senioři podle ní obohacují mezigenerační spolupráci i běžné kontakty například tím, že si díky nim mladí lidé uvědomují, co jsou úcta ke stáří, důstojnost, moudrost i životní poučení.
Recitační klub Týnka přednesl verše Suchého a Šlitra

Recitační klub Týnka přednesl verše Suchého a Šlitra

FOTO (C) WWW.PETRNASIC.EU

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30