Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Návštěva studentů z jihofrancouzského města Nîmes
27-3-2015

Návštěva studentů z jihofrancouzského města Nîmes

Studenti z jihofrancouzského města Nîmes jsou u nás v těchto dnech na výměnném pobytu. Doma navštěvují Collège Jean Rostand a v Praze je hostí žáci ZŠ Brána jazyků. V pátek je na Staroměstské radnici přivítala radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Eva Špačková.

„Mám velkou radost, že vás spolu s vašimi profesorkami mohu přivítat na starobylé Staroměstské radnici, která je chloubou Prahy 1, a popřát vám mnoho krásných zážitků při návštěvě naší městské části i dalších míst v naší zemi,“ prohlásila při slavnostním setkání mimo jiné Eva Špačková, která studenty pozvala i k prohlídce nadzemních a podzemních prostorů Staroměstské radnice. Francouzským profesorkám i jejich české kolegyni pak předala pamětní medaili MČ Praha 1.

Francouzské děti bydlí v českých rodinách, které se o ně starají, účastní se části výuky a navštěvují naše krásné památky. Byly ale také například v Terezíně. „Pro naše studenty je návštěva Prahy jedinečnou životní příležitostí i zkušeností,“ shodly se sympatické francouzské profesorky.

„Spolupráce s lyceem i městem Nîmes je na velmi dobré úrovni a vděčíme za to hlavně projektu, který byl v minulých letech financován z evropského programu Comenius a který zastřešovala Městská část Praha 1,“ vysvětlil ředitel ZŠ Brána jazyků Petr Tlustý.

V blízké době by do Nîmes měla na návštěvu zamířit i delegace Prahy 1, a tak se paní radní Eva Špačková mohla se studenty rozloučit slovy „à bientôt“, brzy na shledanou.
Francouzští studenti jsou na návštěvě Prahy 1

Francouzští studenti jsou na návštěvě Prahy 1

FOTO (C) http://www.petrnasic.eu/

Všechny fotografie Petra Našice z návštěvy studentů z jihofrancouzského města Nîmes
si můžete stáhnout na památku do svého PC jako soubor ZIP o velikosti 5 MB
>>> Z D E <<<
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17