Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Na Poříčí sídlí nový stacionář – Centrum Seňorina
26-3-2015

Na Poříčí sídlí nový stacionář – Centrum Seňorina

www.centrum-senorina.cz

Nabídku sociálních služeb na území Městské části Praha 1 rozšířilo Centrum Seňorina – denní stacionář a terapeutické centrum, zaměřené na denní péči o klienty s diagnózou Alzheimerovy choroby a jiných typů onemocnění vedoucích ke snížení soběstačnosti, podporu rodinných pečujících a vzdělávání i osvětovou činnost v oblasti mentálního zdraví. Centrum Seňorina sídlí Na Poříčí 36.

„V Praze 1 stacionář se zaměřením na klienty s diagnózou Alzheimerovy choroby není, a proto tuto službu vítáme,“ řekla předsedkyně Výboru pro sociální a bytovou politiku, bezdomovectví a protidrogovou problematiku Šárka Chládková Táborská.

Kromě denní péče o klienty, vzdělávání a osvětové činnosti centrum nabízí podporu rodinných pečujících – odlehčení v samotné péči, individuální a skupinové terapie a relaxace a sociální poradnu. Klienti v Centru Seňorina naleznou sociální kontakt s vrstevníky, aktivizační programy, tréninky kognitivních funkcí mozku, kondiční cvičení, stravování i podporu při běžných úkonech. Denní stacionář je registrovanou sociální službou podle zákona o sociálních službách.

Kapacita stacionáře, který je otevřen od pondělí do pátku od 8 do 18 hodin, je dvacet klientů.
Kontakt: tel. č.: 604 708 111, e-mail: stacionar@centrum-senorina.cz.

Více informací: www.centrum-senorina.cz Odkaz na externí stránky


Na Poříčí sídlí nový stacionář – Centrum Seňorina

Na Poříčí sídlí nový stacionář – Centrum Seňorina

FOTO (C) WWW.PETRNASIC.EU

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12