Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Studenti z Ebernu jsou na návštěvě Prahy 1
24-3-2015

Studenti z Ebernu jsou na návštěvě Prahy 1

Z krásného bavorského města Ebernu dorazilo do krásné Prahy 1 čtyřiadvacet studentů na návštěvu přátel ze ZŠ Brána jazyků. Součástí jejich týdenního programu byla i návštěva a prohlídka starobylé Staroměstské radnice, kde je přivítala i radní pro školství první pražské městské části Eva Špačková.

„Velmi ráda jsem německé studenty a jejich české přátele přivítala. Mám vždy radost z toho, když mohu vidět, jak samozřejmé je pro dnešní děti a mladé lidi přátelství s vrstevníky zpoza hranic, jak společné jsou jejich záliby, zájmy, radosti i starosti a jak blízcí jsou si díky studiu cizích jazyků,“ řekla Eva Špačková, která sama dlouhá léta učila na prvním stupni ZŠ Brána jazyků.

Studenti z Ebernu, který leží nedaleko partnerského města Prahy 1 Bambergu, studují tamější Gymnázium Friedricha Rückerta. S českými kamarády se navštěvují velmi často. Jejich komunikaci usnadňuje fakt, že kromě němčiny spolu mohou hovořit anglicky a francouzsky.

České děti byly v bavorském městečku Ebern například začátkem prosince. Byly ubytovány v rodinách, které jim zajišťovaly pitný režim, snídaně, svačiny a večeře a věnovaly se jim po návratu ze školy. Obědy děti dostávaly ve škole.

Dopoledne se děti účastnily vyučování ve škole, odpoledne byly organizovány výlety za poznáváním do okolních měst (Bamberg, Norimberk, Würzburg). Zažily samozřejmě i atmosféru vánočních trhů, dále také sportovní den a exkurzi do místní továrny na výrobu automobilových součástek. Bohatý program je pochopitelně organizován i v Praze a jeho součástí jsou především návštěvy památek. Nezapomíná se ale ani na „společenské vyžití“.


Studenti z Ebernu jsou na návštěvě Prahy 1

Studenti z Ebernu jsou na návštěvě Prahy 1

FOTO (C) http://www.petrnasic.eu/

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10